33-й канал

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Головна №3, Крик душі наші судді послали Президенту

Крик душі наші судді послали Президенту

e-mail Друк PDF
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

Сенсацією для усього суддівського корпусу Вінниччини став лист-звернення працівників апарату Староміського районного суду до керівництва держави і особисто Президента.

Адже наші судді просять «виправити катастрофічне становище в сфері оплати праці і не допустити зменшення видатків державного бюджету на здійснення судочинства...»

Чим слуги нашої Феміди аргументують своє прохання?

— Відповідно до діючого законодавства працівники судів є державними службовцями, а, отже, не мають права брати участі у страйках. Тому єдиною можливістю розповісти посадовцям про наші проблеми є такі листи-звернення, — сказано в їхньому листі. — Сподіваємося, що цього разу наш крик душі почують ті, від кого залежить можливість зробити життя працівників судів кращим, звільнивши нас від фінансової залежності.

Працівники суду нагадують, що, відповідно до статті 144 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», розмір заробітної плати працівників апаратів судів, їхнє побутове забезпечення і рівень соціального захисту визначаються законом і не можуть бути меншими, ніж у відповідних категорій державних службовців органів законодавчої та виконавчої влади.

- Поступове зростання мінімальної заробітної плати та відсутність змін у законодавстві щодо збільшення діючих окладів з 2008 року призвело до того, що посадові оклади усіх працівників апарату суду прирівнюються до мінімальної заробітної плати. Посадовий оклад помічника судді місцевого районного суду загальної юрисдикції, що виконує всю «чорнову» роботу судді, складає на даний момент 922 грн. і є найбільшим, — сказано в колективному зверненні. — Тобто помічник судді, який має вищу юридичну освіту, ненормований робочий день, працює із найважливими судовими проектами, в даний час має оклад на 15 гривень більший за оклад прибиральниці, яка, на відміну від державного службовця, має право на додатковий заробіток. Наші посадові оклади є найнижчими серед всіх категорій державних службовців, і питання не стільки в тому, що вони є нижчими за оплату простої некваліфікованої праці, скажімо, сторожів чи прибиральниць, а в тому, як при невпинному зростанні цін та інфляції утримувати сім’ю за ці кошти чи вижити самому? — йдеться у зверненні працівників суду.

Але головним одкровенням цього листа стали такі рядки:

«Сподіваємося, що наше звернення буде розглянуте та враховане при прийнятті Державного бюджету на 2011 рік. Визнання судів розпорядниками бюджетних коштів – це лише перший крок. Ми вимагаємо прийняття бюджету на 2011 рік у частині видатків на судову систему у такому обсязі, щоб було чим розпоряджатись та здійснювати всі соціальні виплати, передбачені законодавством, — вважають працівники Староміського райсуду. — А для того, щоб зрозуміти наше становище, уявіть собі, що ваш єдиний дохід на місяць складає 1000 — 2000 грн. і за ці кошти потрібно не тільки жити самому, а й утримувати сім’ю.

КОМЕНТАР ФАХІВЦЯ.

- До перших осіб держави звернулись праціники апарату суду, бо оплата їхньої праці справді є низькою. І як людина я підпримую їхнє звернення! — заявив заступник голови Державної судової адміністрації Вінниччини Олег Кислиця. — Бо на сьогодні люди, що 5 років отримували вищу юридичну освіту, мають оплату на рівні прибиральниці за свою досить важку і відповідальну працю... Це реально! Тому ми разом чекаємо на реакцію з Києва.

Чи почули вінницьких суддів Президент України, Прем’єр-міністр, Голова Верховної Ради та голова Державної судової адміністрації України й решта посадовців - буде відомо вже у 2011 новому році.

Просимо читачів «33-го каналу» взяти участь у дискусії «Мало чи багато отримують судді?» на форумі газети.

Підготував Андрій ВЛАСЕНКО

Коментарі:

Коментарі  

 
0 #1 Наталія 16.02.2011 15:40
Хочу зауважити, що звернень працівників суду наша влада вперто не чує. Я - помічник судді з 8-річним стажем на цій посаді, з робочим днем до 21 год. та із заробітною платою в 1100 грн. Маю такий же оклад як і наша прибиральниця - 941 грн. Але у нашому суді краєм вуха чули, що в Україні була судова реформа...
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 
Банер

Популярні за останній місяць («33-й канал»)

Банер

Останні коментарі

На даний момент 306 гостей на сайті

Контакти:

21021,
м. Вінниця, просп. Космонавтів, 23
Тел. +380 432 515-226
E-mail:gazeta@33kanal.com

Засновник i видавець:
ТОВ «Регіна» ЛТД

Виходить українською
та російською мовами

Редколегія:
Анатолій Жучинський
- головний редактор
Тетяна Редько
- 1-й заступник гол. редактора
Роман Ковальський
- заступник гол. редактора

При передруку посилання на
«33 канал» обов’язкове.

Банер

Погода