Помститись колишній дружині, перераховуючи копійчані виплати на дитину, бо немає стабільного доходу, не вдасться. При нарахуванні аліментів відтепер враховуватимуться: матеріальне становище платника, наявність в нього авто, нерухомості… В Україні також часті випадки, коли недобросовісний батько, щоб не виконувати рішення суду про стягнення аліментів, переписує майно на родичів або знайомих.

Тепер же він повинен буде розкрити джерело доходів і розповісти, звідки у нього кошти на дорогі покупки, навіть якщо майно належить новій дружині. І якщо раніше дитина віком до 6 років отримувала 428 грн., а віком від 6 до 18 – 533 грн., то тепер отримуватиме – 746 грн. і 930 відповідно. У разі заборгованості одержувач може отримувати неустойку в розмірі 1% від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення. Якщо ж заборгованість нараховуватиме більше 6 місяців невиплачених аліментів, батька можуть відправити на суспільно корисні роботи, а зарплату перераховуватимуть дитині як аліменти. «Прогули» на громадській роботі замінюватимуться на арешт.

Також до повної виплати по заборгованості платнику аліментів заборонятимуть кермувати автомобілем та навіть позбавляти водійських прав. Під забороною будуть також виїзди за кордон, полювати та використовувати зброю. Цікаво, що новий закон дозволяє виїжджати із дитиною за кордон вже без згоди другого із батьків. Ну і наостанок, закон пропонує, що той із батьків, з яким суд залишив дитину, самостійно визначатиме, де дитина житиме, у яку школу (садочок) ходитиме, у якій лікарні лікуватиметься і яку спортивну секцію відвідуватиме.

– Наведені зміни у законодавстві, на мою думку, мають створити дійсно ефективні правові механізми стягнення з батьків, що не виконують свого обов’язку щодо утримання дитини, аліментів, — каже Аліна Нурієва, адвокат Національної асоціації адвокатів України. — Останні зміни до Сімейного кодексу України мають підвищити свідомість батьків щодо необхідності виконання обов’язку по утриманню дітей навіть після розлучення. Якщо раніше кошти нараховувалась на ім’я матері, то тепер офіційним отримувачем буде дитина. Але це не означає, що вона буде розпоряджатись цими коштами на власний розсуд. Тільки за дозволом батьків. Ці гроші мають бути використані за цільовим призначенням — на харчування дитини, лікування, одяг, гігієну, придбання речей, необхідних для розвитку і виховання дитини, реалізацію її здібностей.