І вже 27 грудня відбувся обмін, умови якого повністю узгоджені. Про це днями заявили після зустрічі у Москві голова Російської Православної Церкви Патріарх Кирил і керівники «ДНР-ЛНР». У Свято-Даниловому монастирі був Віктор Медведчук, кум президента РФ Володимира Путіна, що також бере участь у Мінських переговорах.

Лідер самопроголошеної «ДНР» Олександр Захарченко повідомив, що обмін пройде за формулою — «306 на 74». Київ передасть бойовикам 306 людей, Україні повернуть 74 із 168 ув’язнених. Місце і точний час обміну встановлений, але не оприлюднюється з міркувань безпеки. Так само ніхто не повідомляє списки українських полонених. Їх розголосять лише після проведення обміну.

– Будемо молитися, аби нашого Сергія нарешті відпустили додому, на нього чекає дружина Катерина, яка родом із Крижополя, та дві доці, – каже сестра полоненого Людмила Глондар. – Молодшу він не бачив. Бо коли в 2015 році потрапив у полон, дружина дізналась про вагітність. Чула, що із Макіївської колонії, де перебуває Сергій, випустять не всіх. Хоча там тримають у заручниках 32 українців. Днями ми повернулись із Франції, де також зачіпали питання звільнення заручників. Прийняли нас дуже тепло, слова та дії були конкретними, ми відчули підтримку.

Додамо, що у тюрмах Макіївки четверо наших земляків — Сергій Глондар, Олексій Кириченко із Вінниці, Юрій Богачук із Перепільчинців Шаргородського району та Валерій Радовець із села Садківці Могилів-Подільського району.

Крім того, нам стало відомо, що серед тих, кого планує обміняти сторона ворога — засуджені, які відбувають покарання на території Вінниччини. Їм інкримінували причетність до незаконних збройних формувань на Сході України та державну зраду. Один із таких — син колишнього воєнкома із Гайсина Іван Гончаров.

Записала Віталіна Володимирова