Стареньке авто на Хмельницькому шосе спершу цілу добу охороняла патрульна поліція, господар прикував автомобіль ланцюгом до сусідньої липи. Але це був лише початок дивовижної історії, де фігурує боржник-утікач, активісти Дорожнього контролю та невідомі телефонні аферисти, які за «викуп» погодились повернути авто із штрафмайдачника. А все через банальне доручення, по якому Ігор Самборський купив нещасливу «дев’ятку»!

– За участю цього авто сталась ДТП, ВАЗ перевірили по базі та з’ясували, що авто перебуває в розшуку за рішенням ДВС. Потім машину поставили на парковку і сказали, що будуть за рішенням ДВС забирати на штрафмайданчик. Активісти Дорожнього контролю показали рішення суду, де йдеться про те, що то попередній власник авто винен гроші, а теперішній власник тут ні до чого. Авто до дерева прив’язав власник, щоб його не забрали на штрафмайданчик! Ми з колегами охороняємо вже майже добу, — прокоментував ситуацію 8 травня лейтенант патрульної поліції Роберт Кириєнко.

А вже після свят, 13 травня, власник «дев’ятки» звернувся до правоохоронців  із заявою про шахрайство..

– Після того як моя історія завдяки журналістам набула розголосу, 12 травня мені зателефонував невідомий і запропонував за 900 доларів фактично «викупити» мою машину… Мовляв, він її забрав із штрафмайданчика та припаркував у секретному місці. Якщо я передам йому гроші, то отримаю авто назад, — розповів  Ігор Самборський. — Але однозначно це був «розвід», і вся історія з «викупом» пахла аферою! Аферисти прокололися на питанні про ключі та документи на машину. Сказали, що все у них! А реально ключі та техпаспорт у мене.

Тому Ігор зателефонував до поліції та разом із копами почав пошук шахраїв. Але аферист кинув слухавку та відключив телефон. Але спершу встиг пригрозити: «Тебе знайдуть і покарають!»

І хоча нині у ВАЗ новий господар із рішенням суду, але транспортний засіб все одно затримали і вивезли на евакуаторі на вимогу держвиконавців.

– Ми доставили це авто на арештмайданчик, бо воно у розшуку ДВС. Ми просто зробили свою роботу, — заявила прес-секретар патрульної поліції Вінницької області Тетяна Фіщук.

У виконавчій службі підтвердили, що машина у розшуку  через півмільйонний штраф попереднього власника… А Ігор 6 років тому за довіреністю купив це авто… Тепер має із ним цілий букет проблем!

Втім, як рятівний варіант для Ігоря є рішення суду 2014 року, за яким він все-таки може зняти «дев’ятку» із обліку і переоформити її на себе!

Фото Сергія ХІМІЧА