Історія вінничанки Іринки Химич дійсно вражає та нікого не залишить байдужим. І хоч цій дівчинці лише 7 років, її тіло виглядає наче у літньої жінки…

– Вона народилась звичайним немовлям та важила 2300 грамів. Ми не могли нарадуватись довгоочікуваній дитині, але через кілька місяців стали помічати, що шкіра в неї тонка, наче папір, а на вигляд — мов обпечена, – кажуть батьки. – Стали пухнути ніжки. Звернулись до медиків, які встановили діагноз «склеродермія». Лікування нічого не допомагало. Лише у Москві  почули страшний вердикт – в Іринки рідкісна генетична хвороба прогерія – передчасне старіння організму. В середньому такі люди живуть від 8 до 15 років. У світі близько 100 випадків захворювання, а на Вінниччині та Україні це єдиний. Вже в 5-річному віці вона перенесла інсульт, страждає на напади і потребує висококалорійного харчування з різними добавками. Вона не може купатись у звичайній воді з-під крана, її привозять із джерела Йосафатової долини. Їй не можна нервуватись та плакати. Дівчинка не ходить до дитячого садочка, бо швидко втомлюється. Тим не менш Іринка розвинена розумово, має багато друзів.

Оскільки хвороба ця невиліковна, її можна хоча б призупинити. Батьки Іринки зважились звернутись за допомогою до відомої медичної телепрограми «Я соромлюсь свого тіла».

– Єдине місце, де знаються на прогерії – це Бостон. Там вже декілька років існує фонд, де вчені шукають шляхи її подолання та триває експериментальна програма. Хоч ми не можемо побороти цю хворобу, але можемо допомогти вашій дитині, — сказала лікар проекту Людмила Шупенюк. — Ми обіцяємо, що всі обстеження, які необхідні для вашої дитини, будуть зроблені. Я захоплююсь вами як мамою, це дійсно подвиг.

Відразу після того маленьку Іринку з мамою відправили на медичне обстеження. Лікарі констатували: це дозволяє дівчинці взяти участь у експериментальній програмі в Бостоні… Результати вже відправили в Америку…

Вікторія Снігур