Анатолій Сіранчук, історик, активний майданівець «раптом став організатором злочинного угрупування, яке здійснило «масові заворушення» у Вінниці під облрадо 7 грудня.  Він проходить по справі Хорта. Який зараз після більше 2-х років відсидки у СІЗО, як «запеклий злочинець», виїхав до Києва. 3 роки «пекла» далися взнаки майданівцю Сіранчуку. Він переніс важку операцію з онкології. Зраза має 2-гу групу інвалідності. Але справа ще не закрита. Як і по Хорту та батькові 3-х дітей Януарію Шостаку.

– Мабуть «правоохоронці» отримали наказ тримати цих активістів «на гачку», – підозрюють громадські активісти. Про це ще раз вони нагадали  владі на засіданні комісії з питань свободи слова та інформаційного простору Вінницько облради, де розглядалось питання про порушення принципів свободи слова і демократії на Вінниччині та Україні, активізацію радикальних настроїв та угрупувань.

Голова Ради Майданів Вінниччини Петро Гандурський, за захист пам’ятника Шевченка та критику місцевої влади поплатився операцією на оці. Зір йому так і не відновили. Більше того, тепер «таскають» по судах його дружину та його, фальшуючи справу про побиття не його, а ним громадської активістки.

-Тут застосований дещо інший механізм тиску – через так звані радикальні угрупування, які нелегально існують  на Вінниччині і вже міцно « приручені владою» та проплачені, як і куплені громадські активісти. Спочатку їм виділяють мільйонні проплати із ваших з нами податків, шановні вінничани, а потім  місцева влада нацьковує їх  на реальних активістів, які критикують владу, висвітлюють її корупційні схеми і тому неугодні їй. І проплачені «активісти» насправді виступають провокаторами, влаштовують масові бійки та обливають брудом неугодних. – повідомляли майданівці на засіданні комісії.

Депутат міської ради, ректор університету, професор  Ганна Давиденко  ( фракція «Батьківщина» ) взагалі повідомила про розроблену схему дискредитації авторитетних серед народу людей у Вінницькій області та патріотичних опозиціонерів області. На її думку, керують цим так звані «сірі кардинали», а офіційно радники керівників міста  та області, які отримують ще і державні зарплати.

Всі сайти, на яких поширюється брехлива «фейкова» інформація про неї, інших колег по партії, громадських діячів, зареєстровані в офшорах, в закордонній сірій зоні. Тому й позиватись до них за поширення брехні не можна. А замовляють цю брехню на людей, які користуються повагою, саме представники провладних партій, щоб знизити їх рейтинги довіри людей. Цікаво, що такі «лайномети» офіційно «на ставках» у обласній чи міській владі. Тобто виходить влада розробила з їх допомгою ці схеми та стимулює такі ганебні явища.

Активістка майдану та доброволець «Донбасу» Марія Вітер розповіла про те, як її за те, що знала багато інформації про вінницьких «беркутівців» вже там, в АТО,  під Курахово, намагались підірвати в машині, щоб «замовчала на віки».

На засіданні комісії прозвучали й інші не менш разючі розповіді з утиску свободи слова у Вінницьцій області – детальніше про це  та які рішення та звернення прийняли обасні депутати, члени комісії – на відео та в газеті «33 канал».