11 червня у Вінниці міський суд розглянув другу серію претензій ДМС і соціальних служб до інтернаціональної родини росіянина і японки із села Вила-Ярузькі з Вінниччини.

Адже ДМС вимагає в суді видворення із України громадянки Японії Ічікаву Атсуко, яка вже 4-й рік живе в селі Чернівецького району як «нелегалка» із своїми п’ятьма неповнолітніми дітьми та чоловіком – громадянином Росії.

Але сьогодні в залі засідань №25 не було ні японки, ні її чоловіка-росіянина, ні 5 дітей, двоє яких народились в Україні.

Бо Ічікаву Атсуко відмовилась їхати до Вінниці в суд без ліцензованого перекладача з японської та брати повістку українською мовою до рук. Водночас у ДМС не має перекладача і взагалі в суді не зрозуміло, хто має надати японці з Чернівецького району цього мовника? На цьому резонансний процес над іноземцями, який вже давно вийшов за межі Вінниччини, застряг і підстав до зрушень в цій унікальній справі поки не видно! Чому?

Бо чоловік японки та батько її 5-ти дітей – росіянин Віталій Вєтров – нині в Молдові, куди «вийшов» для продовження «безвізового коридора»… І застряг там мінімум до середини липня, бо в Україну його пустять лише за 33 доби…

Так само сенсацією стала новина, що в старшої української доньки японки Ічікаву Атсуко  — Квітки – тепер є в суді Вінниці безкоштовний адвокат Ольга Воронова! Але захищати права найменшої доньки японки і росіянина вона не може, бо тато дитини за кордоном із свідоцтвом про народження… А ще представниця ДМС заявила в суді разом із соцпраціввником із Чернівців, що японка, на їхню думку, добре знає і розуміє англійську… А тому її можна судити з перекладачем із англійської!

Після оприлюднення цих та інших фактів унікальної справи суд по японці у Вінниці пішов на перерву, бо суддя Олена Вохмінова думала, що робити з перекладачем… Залучати до справи Посольство Японії в Україні та Вінницьку облпрокуратуру чи ні? А ще в коридори сидів Дід — чоловік, який продав чи пустив у свою хату японку з росіянином і отримав за це 10200 гривень штрафу…

Тому після 2-х годин слухання суддя призначила подальший розгляд справи на 2 липня о 14.00…

І в цей день представник обласної прокуратури має увійти в процес як захисник прав 5-х іноземців (росіянина та 4-х громадян Японії) та 2- х громадян без громадянства – дітей Квітки та Мирослави!

Коли верстався номер газети, голова цієї родини — росіянин Віталій Вєтров, який нині вимушено перебуває у Молдові, прокоментував суд над своєю дружиною-японкою.

– Чому саме тепер судять Атсуко та чому її не було в суді?

– Вийшло так, що мене «витиснули» в Молдову на 90 діб, та раптом всі контролюючі органи почали пресувати дружину й дітей. Я вважаю це підлістю, бо не можу їх захистити чи найняти адвоката. Сподіваюсь, у липні мене пустять знову в Україну і я воз’єднаюсь із родиною для вирішення усіх юридичних формальностей. Але ми не злочинці, ми хочемо оформити двом дітям паспорти України і вже з ними їхати далі по світу шукати свій куточок раю за межами вашої чудової землі.

– З вас вимагали хабарі чиновники в районі за вирішення питання?

– Ні, такого не було…

– Чому ви неоформили дітей раніше?

– Ми думали із Атсуко, яке краще громадянство буде для Квітки і Миро. Тепер виходить, що простіше за все оформити їм паспорти України, бо вони нині престижні у світі та Євросоюзі.

– Чи є варіант, що вашу родину розділять і двох дівчаток із метриками України здадуть в інтернат?

– Ні! Україна цивілізована країна і не захоче скандалу з Японією, щоб відібрати двох малих дітей у підданої з японським паспортом пані Атсуко. Я думаю, цей варіант виключений і ми будемо разом в Україні чи поїдемо звідси також всі разом – тато, мама і 5 діток.

– Хто має дати гроші на японського перекладача в суді, на вашу думку?

– Ті, хто потягнув нас до суду…

– Це правда, що ваша родина голодує на Поділлі, поки ви «втекли» до Молдови?

– Їм було спершу важко, але їх підгодовують місцеві добрі люди – прості селяни із Вил-Ярузьких та Чернівців. А не чиновники, які «переживають» за наш аморальний спосіб життя, за дітей, що не ходять в школу, і японку, яка не бере повістку нерідною мовою.