Це 7 верстатів для навчальних і практичних занять із металообробки в дуже доброму стані, які 19 червня були доставлені із митного терміналу в Тернополі до Вінниці. Відсьогодні розпочато монтаж німецького обладнання в центрі профтехосвіти №1.

– Це надзвичайний подарунок і, мабуть, вперше в історії профтехосвіти України державний начальний заклад отримав таку допомогу від благодійників та колег із Європи, – розповів директор ДНЗ “ЦПТО №1 м.Вінниці Валерій Дяків. – Робота над цим проектом тривала 6 місяців і часом здавалось, що нічого у нас не вийде. Адже подарунок від німців треба було довезти до України, визнати його благодійної допомогою, оцінити, оформити та доставити в наш центр у Вінниці. Одні лише транспортні витрати склали близько 5000 євро! Але всі верстати і станки в чудовому робочому стані, дуже доглянуті та до 1 вересня будуть повністю готові до навчально-виробничого процесу в нашому закладі. Я навіть не можу уявити, скільки такі верстати і обладнання коштують нині в Україні на вторинному ринку. Це не «мерседеси», але точно «фольксвагени» в якості мело обробки, якщо говорити мовою автомобільних марок.

Бо тут маємо два універсальних промислових фрезерувальних верстатів, прес для згинання металу, 3 верстати для свердління і окреме обладнання для випробувань виробів із металу.

Ходу перш за все подякувати за цей презент нашим колегам із Німеччини, громадським активістам, депутатам Андрію Ковальову та Володимиру Околіті, колективу 45-го заводу, який надав паливо і транспорт для доставки верстатів до Вінниці із митниці.