Чому родючі чорноземи без згоди громади віддали під сонячні батареї?
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Чому родючі чорноземи без згоди громади віддали під сонячні батареї?

Мине ще кілька років, і, якщо дасть Бог, Україна вирветься із смертельних обіймів братнього Кремля, розвине свою економіку, в тому числі й наукоємку, то тих сонячних батарей буде не менше, як зараз старих мобільників «НОКІЯ» — по 50-100 гривень за штуку.

 

А от вільної землі родючої, чорноземної може і не залишитися, і коштуватиме вона ого-го!.. Але вже пізно буде щось виправляти. Можливо, колись майбутні покоління цекинівчан будуть згадувати 68-річного Анатолія Андрійовича Рачковського, як останнього борця за колективну землю в цьому селі. Але, вдячні, навіть пам’ятника не будуть мати де йому вже поставити, бо вся колективна земля буде під сонячними батареями.

 

А поки до цього моменту не дійшло, після багатьох тривожних сигналів Анатолія Андрійовича до редакції, в лютий мороз і пекучий вітер я приїхав у Цекинівку і вийшов з ним на поле невидимої його битви з сонячними батареями і сільським головою І.М.Рачковською.

 

- Анатолій Андрійович, скажіть, будь ласка, з чого тут все оте почалося?..

 

- Я про це випадково дізнався, від людей. Що земельну ділянку віддали під сонячні батареї. Кілька років тому. Тут було пасовище, люди випасали худобу… Вони боролися, мітингували, сперечалися, але їм сказали, що є рішення сільської ради віддати колективну землю, та й все…

 

- Ось вони, ці сонячні батареї, у повному здравії. Он, як гордо і переможно вилискують на сонці, збагачують своїх власників. Ви їх не знаєте?

 

- Я не знаю їх.

 

- Яку користь від сонячних батарей має село?

 

- Те, що платять оренду за землю, а більше яка може бути користь від них?..

 

Крім того, я почув, що віддається електростанції додатково ще суміжна з нею земельна ділянка, яка була в користуванні жителів села Цекинівки — 1,2 га. І ще таку ж площу - майже п’ять гектарів, на яку є державний акт як на колективну власність. Це дуже цінна сільськогосподарська земля. Це чорнозем першої категорії. Тут найродючіша земля, яка є в нашому селі.

 

- Скажіть, будь ласка, чому ви звернулись у «33-й канал»?

 

- Я передплачую «33-й канал» вже більше десяти років. Стаття там була у жовтні минулого року про те, що на Вінниччині будується багато сонячних електростанцій. І, зокрема, в нашому Ямпільському районі. А ще більше в Шаргородському районі. І голова обласної державної адміністрації Коровій заявляв, що ці сонячні електростанції треба будувати на землях, які непридатні для сільгоспобробітку. Розбудовувати сонячну електростанцію на чудових гумусних чорноземах, як у Цекинівці, це, на мою думку, варварство. Там, у Державному акті, про цю землю сказано коротко і ясно: цільове призначення — сільгоспобробіток. Цей Державний акт є в сільській раді, голова прекрасно знає про нього, які землі належать до колективної власності. Але взяла і розпорядилася так…

 

- І куди ви зверталися із скаргами?

 

- Звертався на урядову «гарячу лінію», в РДА. З РДА дали відписку про те, що цією землею, в межах села, розпоряджається сільська рада.

 

- А люди, колективні власники, погоджуються з цим?

 

- Вони не погоджуються, але є натиск зверху, від влади. Навіщо людям йти більш як за два кілометри до тих ділянок, які їм наділять взамін цих? Їм краще мати землю біля їхніх будинків, тут, де вона є.

 

- Ви Рачковський і сільський голова Рачковська. Чому вона не дослухалася до ваших аргументів?! Через кільканадцять років, коли орної землі залишиться зовсім мало, що тоді буде?

 

- Буде біда. Я впевнений, що депутати не знають мети своїх рішень. Їм було так піднесено, що зрозуміли зовсім по-іншому. Що це потрібно в інтересах держави. Якби ж вони були в курсі справи, то, звичайно, не проголосували б.

 

Після інтерв'ю на холодному вітрі в полі я поїхав до сільської ради. Сільського голови не було, а землевпорядник навідріз відмовилася давати коментар з цього питання без погодження з начальством. Погодилася дати копію відповіді, котру подавала сільський голова вищому начальству в район на скарги Анатолія Андрійовича. Переказувати той документ смислу немає ніякого. Він кругленький, як той колобок, зводиться до того, що в селі все під контролем, нема самоуправства і сільська рада постійно думає, як поліпшити життя громади, а не конкретних її вождів.

 

А ще землевпорядник заявляла, що непорозуміння зовсім в іншому. За її словами, Анатолій Андрійович скупив у селі чотири хати з городами. А податок за землю платити не бажає. Так воно чи по-іншому – історія ще скаже.

Василь Кізка

Цекинівка Ямпільського району

Василь Кізка

Залишити коментар:
Нет комментариев