У військовій частині Гайсина б’ють солдатів та саджають «у яму»?
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

У військовій частині Гайсина б’ють солдатів та саджають «у яму»?

«Чому над нашими чоловіками знущаються у військових частинах?» — запитують дружини бійців.

У гайсинській військовій частині «дідівщина». Саме у цьому переконані дружини військових Тетяна Повзун та Наталя Антонова. Вони запевняють, що коменданти побили їхніх чоловіків та кинули «на яму» (її використовують як інструмент покарання військових). Згодом відправили до Вінницького СІЗО, й, за словами жінок, військовим загрожує позбавлення волі до 8 років...

– Ми з чоловіком Леонідом Веретою живемо на Полтавщині, – розповідає Тетяна Повзун. – Виховуємо двох дітей. 11 березня він пішов на війну добровольцем. Спершу був на полігоні у Дніпропетровську, тоді перевели до Миколаєва. Були випадки, коли він заступався за слабших, за це отримував догани від командування. Влітку Леоніда відправили до військової частини у Гайсин. Чоловік — гранатометник, його весь час хвалили інструктори. Але так сталось, що Леонід так і не був у АТО, хоча не раз писав заяви. У серпні чоловік приїхав із Гайсина у відпустку. Лікті зчесані, коліна теж, біля брови синець, боліли ребра. Сказав, що впав із сходів. Згодом була відпустка у жовтні, й знову Леонід приїхав побитий та мовчазний. Я просила вже більше не їхати до Гайсина. Стріляти там не вчать, зарядку не роблять, нову форму доводиться випрошувати, годують погано. Вода холодна, речі перуть у тих умивальниках, що й миються... Зарплати отримують по 800 гривень, ще й із затримками. А одного разу чоловіку дали штраф, бо не мав картуза. Хтось із старших пригрозив зняти премію й купити. Але хіба це не частина має дбати про обмундирування?

Підтримує слова Тетяни Повзун й дружина Сергія Тимофієва Наталя.

– Мій Сергій також пішов добровольцем. Має спеціальність розвідника. У вересні його перевели до Гайсина. 2 жовтня, коли нас мали розписувати, він приїхав у рідний Миколаїв зі зламаним носом та у синцях. Сказав, що впав зі сходів. Пізніше зізнався, що побили коменданти. 14 жовтня я відчула недобре — замість чоловіка взяв трубку інший. Сказав, що мого Сергія побили та кинули «на яму». Без їжі, води та туалету. Сиділи там добу, тоді перевели у СІЗО. Кажуть, що напередодні у них із комендантами була бійка. Начебто солдати пішли до них просити, щоб проти них не застосовували силу. Ті не вислухали й кинулись на чоловіків із палицями. Побили, а потім звинуватили, що почали першими. Коли ми приїхали до Гайсина, нам повідомили, що четверо солдатів, серед яких були наші чоловіки, побили 17 їхніх... Хіба таке буває? Зараз чоловіки у СІЗО, досі не можемо вибити побачення із коханими. Можливо, це робиться навмисно, щоб приховати сліди. Суд ухвалив рішення тримати військових два місяці під вартою.

Нам вдалось поспілкуватись із свідком та учасником тих подій Романом Чернихом.

– Ввечері 14 жовтня ми стояли біля казарми та курили, нікого не чіпали. Вирішили піти до комендантів та сказати, щоб не били нас. Якби навіть випили, то хай би змушували відпрацьовувати на роботах. Але на нас кинулись із палками та камінням. Четверо сиділи «на ямі». Мене не відправили у СІЗО, бо маю хвору сестру та мій брат на війні. Я пішов воювати, а не сидіти у казармі. За три місяці не вистрелив жодного патрона. Мені 21 рік, я йшов добровольцем та розумів, що загину чи можу повернутись інвалідом. Але щоб таке побачити?! В мене досі рука синя. Нещодавно комендант у нашій частині побив солдата за те, що дивився відео та засміявся. Уявіть, чоловік лежав, дивився відео й засміявся?!

За коментарем ми звернулись до керівництва частини, але там повідомили, що не мають права розповідати, що відбувається на території, та пускати сторонніх. Що стосується події, то нині цим займається військова прокуратура.

Редакція бере на особливий контроль це питання і слідкуватиме за розвитком подій.

Віра Малафей

Вікторія Микитюк

Залишити коментар:

- Аноним

ВЕРЕТА ,ЧЕРНИХ ТА ТИМОФЕЕВ КОНЧЕНІ УБЛЮДКИ, ЗА НИМИ ГИЛЯКА ПЛАЧЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!