«Васильківський» та «троєщинський терористи» приїжджали на суд Хорта
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

«Васильківський» та «троєщинський терористи» приїжджали на суд Хорта

Колишні політв’язні у Вінниці вимагали люстрації судді Курбатової, яка розглядає справу Юрія Павленка.

Такого скандального судового засідання у Вінницькому міському суді, напевно, ще не було... Народний депутат України від Радикальної партії Ігор Мосійчук — відомий політв’язень, один із тих, кого звинуватили у підготовці теракту в день 20-ї річниці незалежності України — так звана справа «васильківських терористів», — вимагав у судді Курбатової, яка розглядає справу Хорта, зняти мантію і залишити займану посаду. На думку нардепа, який був присутній на судовому засіданні, згадана служителька Феміди упереджена щодо обвинуваченого Павленка і перевищує свої повноваження. Така думка у Мосійчука склалася після того, як сторона захисту на підставі нововиявлених фактів знову клопотала про відвід судді. Та Ірина Курбатова залишила клопотання без розгляду. Тоді Мосійчук підвівся з місця і попрямував до столу судді.

– Ви вчиняєте злочин, – обурився нардеп.

– Покиньте залу, – вимагала суддя Курбатова.

– Я не збираюся ані покидати залу, ані виконувати ваші умови, бо ви не суддя.

– Хто вам дав таке право?

– Народ України дав мені право боротися з такою наволоччю... Таких треба викидати із крісел суддів, позбавляти звання суддівського. Я зроблю все, щоб так було. Ви мали розглядати заяву про відвід, а ви не її розглянули, самі себе покриваєте... Ви судили майданівців і судите зараз, тому потрапляєте під Закон «Про очищення влади». Через таких суддів мене незаконно 2,5 року тримали за ґратами, але «кривосуддя» у цій країні більше не буде. Йдіть геть звідси! Знімайте з себе мантію і йдіть геть! — кричав Мосійчук.

Суддя оголосила перерву, поки народний депутат не покине залу засідань. Коли Мосійчук відмовився, Ірина Курбатова сама спробувала вийти із кабінету, але нардеп перегородив їй дорогу... Суддя знову зайняла своє місце за столом і вислухала ще кілька претензій столичного гостя. Пояснювала, що, можливо б, хотіла залишити розгляд цієї справи, але не має права... Судді вдалося залишити залу, лише коли Мосійчук «переключив» увагу на прокурора...

Свою поведінку «радикал» пояснив вже під час прес-конференції.

– Зроблю усе, щоб Павленка — сучасного політв’язня – звільнили з-за грат і закрили надуману проти нього справу. Буду збирати підписи колег по парламенту з усіх партій і фракцій, щоб у Вінниці бачили, що Хорта є кому захистити.

Ще один політв’язень минулого режиму, Дмитро Савченко, учасник «Київської четвірки», на яких у 2004 році «повішали» теракти на Троєщинському ринку лише за націоналістичні погляди, теж вступився за Юрія Хорта.

– Я особисто знайомий із Юрієм, коли мене етапували місцями позбавлення волі, у тому числі Вінниччини, він навідувався до мене, підтримував. Тепер ми помінялися місцями, і вже Юра потребує моєї допомоги. Сьогодні я представляю інформаційний відділ «ДУК «Правий сектор» та всеукраїнський рух «Солідарність», які теж на боці нинішніх політв’язнів, таких, як Хорт. Адже сьогодні у судах відбуваються розправи над патріотами, активістами, учасниками бойових дій та добровольцями, які невигідні владі. Натомість правоохоронна система та суди ніяк не можуть поставити крапку у справах єфремових та симоненків... Наше завдання – надати цій справі розголосу, донести до столиці, бо Київ не такий монополізований, як Вінниця, там легше витягувати патріотів. Найближчим часом під Генпрокуратурою буде акція на захист Юрка та інших патріотів.

Також народний депутат Ігор Мосійчук повідомив, що у Верховній Раді зареєстрований законопроект, який гарантує амністію та реабілітацію політв’язнів.

– Це точна копія того закону, за яким звільнили мене, Дмитра Савченка, Павличенків — всього 24 політичних в’язні. Але у тюрмах та СІЗО ще залишається репресована Кучмою та Януковичем публіка і вже нинішні політичні арештанти. Закон дозволить звільняти цих людей з місць позбавлення волі на будь-якій стадії судового розслідування чи вже винесеного вироку, — зазначив Мосійчук.

У середу розгляд справи у суді продовжили. Як виявилося, четверо правоохоронців та представник ТТУ — потерпілі у цій справі – написали заяви до суду, що вони постраждали від дій та висловлювань народного депутата Мосійчука... Тому суддя усі наступні засідання зробила закритими, чим викликала ще більшу хвилю обурень.

Людмила ПОЛІЩУК  

Людмила Поліщук

Залишити коментар:
Нет комментариев