Віче у Бару висловило недовіру міському голові
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Віче у Бару висловило недовіру міському голові

18 липня у Бару відбулось громадське віче Майдану і загальні збори жителів. Обговорювались насущні проблеми і висловлювались зауваження до діяльності керівників району, міста, силових структур.

Пекучі слова летіли у залу, потрапляли не тільки у вуха, але й у серця слухачів.

– Коли люта війна йде на Сході, коли гинуть молоді хлопці — не можна залишатись самозакоханим, егоїстичним, думати лише про прибутки! Хтось 200 грн. отримав за голос на виборах, а хтось ціною власного життя виправляє його помилку! Ми хочемо, щоб властьімущі, образно кажучи, «познімали корони» і нарешті почули голос громади, — казав Роман Мочарний, координатор ГО «Барський Майдан».

Слова «Влада повинна чути суспільство!» червоною ниткою проходили через усі виступи.

– Можновладці у Барському районі не засвоїли ніяких позитивних уроків Революції гідності і продовжують працювати по-старому. Замість того, щоб допомогти людям, чиновництво ухиляється від вирішення проблем. Наприклад, досі не розслідуване проведення Антимайдану. Податкова інспекція байдуже ставиться до наповнення державної і місцевої скарбниці, її, очевидно, не цікавить господарська діяльність і сплата податків ТОВ «Глинянкофф» с. Антонівки. Реакція Барського РВ УМВС і райпрокуратури на громадські сигнали млява або відсутня, виконавча служба взагалі безхребетна і бездіяльна. А от хабарництво, корупція, зловживання службовим становищем у суді, прокуратурі, міліції, медицині, освіті Барського району — це нездоланна стіна! По суті, районом, як і раніше, керує стара номенклатурна верхівка. Незрозумілою на даний час є ситуація з розпайованими землями у Войнашівській, Мар’янівській, Комаровецькій та Гармацькій сільських радах, якими користується приватне підприємство. Чому Барська міськрада не контролює діяльність ринку, не намагається повернути у комунальну власність землю, на якій він розташований? — запитував Олександр Крикливий, активіст ГО «Барський Майдан».

– Міський ринок у своїй роботі використовує документи, які не відповідають чинному законодавству. Були порушені кримінальні справи, але слідство проводилось неналежним чином, що підтверджується ухвалами Барського райсуду та Вінницького апеляційного суду, — підтримав барчанин Олексій Маніта. — Згідно з договорами оренди, на ринку працює 118 підприємців, які сплачують 320 тис. грн. за рік. Втім, ревізійна комісія у складі членів ГО «Майдан» та депутатів міськради виявила, що реально на території ринку працює 344 підприємці, які сплачують 1 млн 400 тис. грн. Тобто більше мільйона не надходить у міський бюджет. А це бронежилети для наших бійців та ін. Виходить, міську раду не цікавить плата за землю, вже не кажучи про плату за місця з торгових точок?

До роботи міської ради у барчан було багато претензій.

– Закупили лінію з виробництва тротуарної плитки, зробили пробну партію — вийшло по 65 грн. кв. м. А сьогодні плитку купують як мінімум за 120 грн. кв. м. Де ця лінія, чому вона не працює? — цікавився приватний підприємець Віталій Любарський. — І як міська влада планує боротись із зграями бродячих собак, що тероризують дітей і дорослих?

Продовжив тему Микола Степанківський, депутат Барської міської ради.

– Навіщо КП «Барське будинкоуправління» з «благословення» міськради придбало десяток деревообробних верстатів за 100 тис. грн., якщо всі необхідні столярні роботи комунальники нормально виконують на старому багатофункціональному верстаті? Чи не тому, що верстати емігрували просто через дорогу з підприємства, засновником якого є міський голова? Очевидно, він вирішив позбутися застарілого та нерентабельного обладнання і «зіпхнув» його у «Будинкоуправління», де воно припадає пилюкою, не використовується і де всього один столяр. Частково працюють лише два верстати, отже, ця оборудка є явним марнотратством! — стверджував пан Микола.

Він нагадав про продані і придбані автомобілі, про орендовані приміщення, про заборгованість по сплаті оренди. Але Олексій Дзісь, міський голова Бару, категорично заперечував проти цих звинувачень, зауваживши, що всі рішення приймались демократично, більшістю голосів на сесії міської ради і висвітлювались на сайті у вільному доступі. Його підтримав депутат міськради Євген Хода.

Коментуючи кадрову політику в районі, Петро Новаківський сказав:

– Духовних «євнухів-кастратів», за виразом Івана Франка, оті роздвоєні душі, які служать і вашим, і нашим, не можна допускати до влади! Герої Майдану повинні приходити у школу і виховувати патріотичну молодь! Бо що посіємо, те й пожнемо!

– Не було б стільки смертей, не було б збитого цивільного літака, якби головний бандит за вкрадені у нас долари не найняв тисячі бандитів, що сьогодні воюють на Донбасі. Краплинки крові є на всіх причетних до Партії регіонів. Якщо ти простий громадянин — покайся перед іконою і своєю совістю. А якщо ти представник влади — знайди в собі сили покаятись перед людьми! — закликав Григорій Мельник.

– Ви питаєте, чому немає змін? А порівняйте, скільки людей було на нашому Майдані взимку і скільки зараз. Якщо ми не будемо збиратись, якщо влада не буде бачити, що ми прагнемо змін, то їх і не буде! Бо владі вони не потрібні, її все влаштовує, — відзначив Артур Цицюрський.

Резолюція загальних зборів барчан 18 липня була короткою і конкретною: провести люстрацію чиновників, передати матеріали до Генеральної прокуратури України, Люстраційного комітету, Антикорупційного бюро; висловити недовіру міському голові Дзісю за бездіяльність, марнотратство, нехтування інтересами громади, вимагати його негайної відставки з посади, матеріали про зловживання у Барській міській раді передати у правоохоронні органи; вимагати від голови Барської РДА ефективної кадрової політики, яка обов’язково врахує інтереси і волю громади. У разі невиконання цих вимог ГО «Барський Майдан» залишає за собою право на дії, не заборонені чинним законодавством.

Ірина ЗОНОВА, м. Бар

Ірина Зонова

Залишити коментар:
Нет комментариев