За критику Патріарха Кирила священика відлучили від церкви?
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

За критику Патріарха Кирила священика відлучили від церкви?

Клірика Тульчинської єпархії УПЦ МП ієрея Сергія Жебровського відлучили від спілкування церковного (це покарання за канонічне, статутне або церковно-дисциплінарне правопорушення) за зведення наклепу на предстоятеля Російської Православної Церкви.

Про це свідчить указ преосвященного Іонафана, митрополита Тульчинського і Брацлавського, опублікований на його офіційному сайті.

Згідно з повідомленням, ієрей Сергій Жебровський наполегливо нав'язував особисті помилкові погляди щодо Предстоятеля РПЦ МП Патріарха Кирила кліру і мирянам Тульчинської єпархії. Він не матиме права здійснювати богослужіння, а також носити рясу та хрест до принесення ним публічного покаяння.

Отець Сергій Жебровський є настоятелем Свято-Михайлівського храму, що в селі Лиса Гора єпархіального Іллінецького церковного округу.

Із матеріалів на сайті єпархії з'ясувалось, що о. Сергій Жебровський виступив із критикою діяльності верхівки РПЦ, що викликало масове невдоволення серед його колег-священнослужителів. Під час координаційної ради благочинних єпархії його звинуватили в наклепі на Єпископат РПЦ через поширення домислу про їх нібито «неправославність» серед духовенства і парафіян у двох районах єпархії.

Як повідомив нам прес-секретар Тульчинської єпархії о. Олександр, відлучення стало крайнім заходом, а перед цим митрополит Іонафан надіслав о. Сергію листа із закликом одуматись, але очікуваного ефекту це не дало.

– Це, напевно, якесь непорозуміння, адже ніякого офіційного документа від єпархії я не отримував, — дивується батюшка. — До того часу нема чого коментувати. І взагалі це внутрішньоцерковна справа.

Також журналістам вдалось поспілкуватися з парафіянами із Лисої Гори. Вони вважають свого настоятеля «золотою людиною» і наголосили, що ніяких зауважень до його роботи не мають.

Нагадуємо, що за літо це вже другий випадок, коли священик Тульчинської єпархії заробив покарання від вищого духовенства. Перед цим аналогічні санкції застосували до настоятеля храму Дмитра Солунського на Липовеччині. Приводом стало те, що правоохоронці інкримінували йому незаконне вирощування нарковмісних рослин. А в цьому випадку мова йде не про кримінальне, а про канонічне право.

Очільника РПЦ Патріарха Кирила критикують за підтримку війни на Донбасі та агресивної політики Путіна. Також багато людей напряму пов'язують його із російськими спецслужбами, заявляючи, що саме він благословив російську агресію проти України. Чого тільки вартий той факт, що лідер бойовиків Ігор Гіркін за кілька місяців до початку захоплення наших міст в'їздив на територію України у складі делегації РПЦ, і під покровом святих мощей перевозили зброю.

Об'єктом критики ієрарха стали саме ці дії чи щось інше, повідомимо вам згодом. Проте цей факт викликав великий резонанс серед громади та вірян. Бо, як відомо, велика частина з них не сприймає позицію Патріарха Кирила щодо війни в Україні та його підтримку Путіна, який розв’язав та підтримує війну в Україні. Зрозуміло, що у кожного жителя України, віруючого цієї та інших церков, є своя позиція щодо наведених фактів та ситуації, коли дві, по суті, воюючі країни представляє одна Церква. Саме тому з Божого благословення просимо поділитись своїми думками кожного з вас. Обіцяємо донести їх до вищого духовенства.

Підготував Михайло БУЗДИГАН

Михайло Буздиган

Залишити коментар:

- Аноним

Ответ иерея Сергия (Жебровского) https://drive.google.com/file/d/0B3eFCeNF4vfcelh5Q1pHQ3E2Tms/view?usp=sharing