Основна мета конкурсу: посилення уваги журналістів до глибокого і об’єктивного висвітлення питань економіки і політики, соціальних проблем; проведення журналістських розслідувань; ділове, фахове осмислення життєвих ситуацій, фактів сьогодення і минувшини; сприяння утвердженню української демократичної державності, високих культурних цінностей, відродженню національної культури, національно-патріотичного виховання молоді.

Конкурс проводиться у 3-х номінаціях: «Краща стаття», «Краща онлайн-публікація», «Кращий радіо- або відеоматеріал». До участі у конкурсі допускаються матеріали, оприлюднені у поточному році. Учасники мають право брати участь лише в одній номінації конкурсу. Кожен учасник може подати до трьох конкурсних робіт, оформивши їх окремими конкурсними заявками.

Роботи на конкурс приймаються з 6 червня до 10 листопада щороку в департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

Більш детально про умови конкурсу та зразок заявки, яку необхідно заповнити, дивіться на головній сторінці сайту Вінницької обласної державної адміністрації в рубриці «Новини та оголошення», підрубрика «Оголошення», під назвою «Конкурс журналістських робіт «Моя Вінниччина» за посиланням: http://www.vin.gov.ua/news/oholoshennia/12011-konkurs-zhurnalistskykh-robit