У 7-річної Іринки дуже рідкісне генетичне захворювання – прогерія. Одним із симптомів хвороби медики називають зміну шкірного покрову та внутрішніх органів, що обумовлено передчасним старінням організму.

Дівчинка кожного дня веде непосильну боротьбу за життя. З раннього дитинства вона страждає від проблем, які переважно виникають у людей літнього віку, — облисіння, артрит, серцеві захворювання, інсульт. У світі лише 350 таких діток.

Сьогодні чимало благодійних організацій, меценатів та політиків намагаються допомогти дівчинці та підтримати її. Але те, що зробила відома у Вінниці волонтерка Оксана Мельник заради Іринки, навряд чи хтось зможе повторити. Щоб бути схожою на Іринку, Оксана обрізала своє волосся!

– Оксано, ти вже давно займаєшся волонтерством, очолюєш благодійний фонд, за цей час ти переймалася долею багатьох хворих діток, але чому саме заради Іринки Химич вирішила піти на такий сміливий крок?

– Я почала волонтерити давно, вже 12-й рік. Розпочинала зі Стрижавського інтернату, потім Вороновицького. Були різні дітки, з різними хворобами, з батьками і без батьків, але я завжди намагалася обіцяти їм тільки те, що мені під силу, — розповідає Оксана Мельник, голова правління благодійного фонду «Родинний дім». – За долею Іринки Химич слідкувала давно, а особисто познайомилися після Нового року. Я запросила Іринку з мамою до себе в гості. Так почалася наша дружба.

Коли ми разом гуляємо, ходимо у кафе, граємося у «Дитячій планеті» та інших людних місцях, на дівчинку всі витріщаються. Мама навчила Іру, що коси не головне, люди усі різні, і вона просто особлива, але я бачила, що дитині дискомфортно від постійних дивних поглядів незнайомців. Якось ми з нею розмовляли, і я сказала, що зроблю зачіску, як у неї. Іринка дуже зраділа. Минув місяць — і я виконала свою обіцянку. Хотілося довести Іринці та усім, що підтримка важлива, що сказав — те й зробив! А ще показати, що краса – в душі, а не на голові. А Іра дуже дивовижна людинка – сильна, вольова, з чітким баченням світу, зі своїм смаком, характером і доброю душею.

– А як тобі тепер з такою зачіскою, як друзі та знайомі реагують?

– Я навіть не замислювалася, чи гарно мені буде, головне, щоб схоже до Іринки. Мені байдуже, чи подобається комусь моя нова зачіска, головне, що Ірочка задоволена. Тепер на мене всі витріщаються, тепер я щодня переживаю те, що Іра терпить від оточуючих, і це не дуже приємно, скажу вам… Нам усім потрібно вчитися толерантності, поважати інших, бути щирими. Скоро ми з Ірою знімемо відео, щоб підтримати ще одну хвору дівчинку, у якої немає волосся. Ми створили для Іринки канал на «Ютубі» і логотип з авторською назвою «Роги і копита», незабаром буде презентація.

Заради Ірочки я готова працювати і робити усе від мене можливе, аби у неї були щасливі очі – без сліз і болю.

Оксана запевняє, що така її акція не разова, вона знову і знову готова йти до перукаря, аби хоча б до Нового року залишатися схожою на свою маленьку подружку.

Іринці щодня потрібен особливий догляд, лікування зубів, шкіри, спеціальна дієта, вітаміни, дорогі таблетки, займатися плаванням, особливе взуття та одяг. Щодня її родина змагається за усмішку маленької, але дуже мужньої Іринки. Якщо ви готові долучитися до цієї нелегкої боротьби, ось банківська картка мами Діни Химич: 4149-4978-6719-3940, Приватбанк.

Каріна МАЄВСЬКА