Хто приїхав на «Мамину піч» до Миколи Янченка у Канаву?

2 серпня в мальовничому селі Канава на Тиврівщині відбувся традиційний фестиваль родинної пісні «Мамина піч». Щороку «народний кум України» – відомий співак Микола Янченко в цей день збирає на березі Південного Бугу тисячі поціновувачів української народної та сучасної пісні… І «Піч» у Канаві завжди обіцяє атмосферу багатих співочих українських традицій.

Серед ВІП-гостей фестивалю цього літа був помічений голова обласної державної адміністрації.

– Ми живемо в дуже непростий час, що спонукає нас повернутися до найсвітлішого – до Бога, до нашого коріння та родини. Я переконаний в тому, що на сьогодні в суспільстві є запит на добро, щирість, любов та злагоду, — звернувся до гостей фестивалю Валерій Коровій.

А засновник «Маминої печі», народний артист України Микола Янченко, відкрив концертну програму привітаннями та піснею, яка вже стала гімном фестивалю.

– Особливістю нашого заходу є те, що без агресивної реклами фестиваль щороку збирає таку велику кількість слухачів та учасників з усієї України, – зазначив Микола Янченко.

І справжніми хітами фестивалю у Канаві стали улюблені всіма пісні у виконанні «народного кума» Миколи Янченка, Тетяни Денисенко, Наталії Фаліон та її легендарного гурту «Лісапетний батальйон», Івана Ганзери, Олександра Кварти та цілого букету талановитих  виконавців.

За кількістю близнюків Жмеринка встановила рекорд!

115 років коханому місту — це же один привід для жмеринчан погуляти на повну силу. Цього року програма святкувань була насичена різноманітними подіями.

У День міста жмеринчани стали свідками справж­ніх стронгменівських баталій. У центрі вперше відбувся розіграш Кубка Жмеринки – Zhmerinka strongman cup. На яскраві змагання з’їхалися з усієї України найсиль­ніші богатирі, а в суддях — почесний гість свята український силач, почесний президент федерації стронгмену України, заслужений майстер спорту України, п’ятиразовий володар титулу «Найсильніша людина України», володар титулу «Найсильніша людина світу» – Василь Вірастюк та український боксер-професіонал, вінничанин В’ячеслав Узелков. Без сюрпризів не обійшлося, і цього дня був встановлений рекорд з буксування двох пожежних авто загальною вагою 16 тонн.

Ще одна яскрава подія — фестиваль двійнят і близнят «Подвійне щастя». У Жмеринці таке відбувалося вперше! І мета була високою – долучитися до встановлення рекорду міста по одночасному перебуванню двійнят в одному місці. І жмеринчани були б не жмеринчанами, якби не встановили рекорд – на площі зібралися 82 особи. Наймолодшим – 4 місяці, найстаршим – 69 років. Голуби Тимофій і Терентій, які народилися у квітні 2018 року, та Волощуки Віра й Надія, які народилися у грудні 1949 року, нагороджені цінними подарунками – стільчиками для годування і чайними сервізами.

Неподалік розважали іменинників та гостей мелодіями струнний квартет Центру військово-музичного мистецтва Військово-Морських сил Збройних сил України з Одеси (котра майже Жмеринка), і своїми запальними хітами Ігор Юрковський та гурт «Фанфари Купали». Одним словом — гуляли і веселилися всі: хто милувався вуличним театром на ходулях та живими скульптурами, хто подорожував Жмеринкою паровозиком мрій (причому цілком безкоштовно). Тим часом у міській раді підписаний меморандум про співпрацю з двома польськими містами: Скажирсько-Каменна Сьвєнтокшиського воєводства та Сендзішув-Малопольський Підкарпатського воєводства.

Роман КОВАЛЬСЬКИЙ
Тетяна КОНДРАТЬЄВА