Злочинці проникали до приміщень шляхом віджиму пластикових вікон і повиносили офісну техніку…

– Такого криміналу в нас ще не було. Невже бандити скоро почнуть вриватись і до наших будинків у пошуках наживи? Хто це: місцеві відчайдухи чи заїжджі рецидивісти? — розповіли нам на «гарячу лінію» мешканці Козятинщини. — Почалось все 3 серпня, коли злочинці влізли до Сестринівської сільської ради та винесли комп’ютерну техніку. Відомо про збитки на 60 тисяч гривень. А це для громади великі гроші! Вже 4 серпня бандити обрали за жертву бібліотеку у селі Махаринці. Звідти викрали радіоапаратуру, фотооапарат, мікрофони та чотири системники з моніторами. На місце виїжджали правоохоронці, допитували людей, але вийти на слід крадіїв не вдалось. Мабуть, після такого інформаційного розголосу злочинці вирішили перечекати і вже днями знову взялись за старе. Вночі 29 серпня залізли до приміщення Кордишівської сільської ради, де тільки нещодавно зробили сучасний ремонт. Винесли кавомашину, ноутбук та деталі системного блоку. В останній день літа злочинці через приміщення фельдшерського пункту увірвались до Вовчинецької сільради. Викрали старий ноутбук, мабуть, нічого цінного більше там не було. Останньою жертвою невідомих стала Михайлинська сільська рада. Її пограбували 1 вересня вночі.

У Козятинському відділенні поліції повідомили, що за даними фактами нині відкриті кримінальні провадження — крадіжка. Зловмисникам  загрожує до 6 років позбавлення волі. Поки що встановити та затримати злочинців їм не вдалось. Через газету вони просять небайдужих у разі виявлення підозрілих осіб та транспорту у ваших населених пунктах телефонувати до правоохоронців.

Додамо, що на Вінниччині вже були випадки пограбування сільських рад, але досить поодинокі. 2 грудня 2017-го чечельницька поліція затримала 30-річного чоловіка з Одещини, який напередодні, пошкодивши вікно, обікрав приміщення Стратіївської сільської ради на 4 тисячі гривень. А в грудні 2016 року у Вінниці поліція затримала двох чоловіків, підозрюваних у вчиненні крадіжки комп’ютерної техніки з приміщення сільради села Великі Крушлинці Вінницького району.

Віталіна Володимирова