Диво-гриби – 8 трюфелів, що лікують рак, серце, цукровий діабет та є природною віагрою, нарешті з’явились у кращих вінницьких ресторанах. І не з французьких чи італійських лісів, а з 222-річної вінницької плантації відомого полководця Суворова! Свого часу Подільська губернія на спеціальних грунтах збирала половину річного урожаю трюфелів Франції… Тому для подолян цей елітний гриб був звичайним «Воловим серцем», і після його вживання треба було ночувати вдома! Чому?

– Ми навіть не здогадуємося, які скарби ростуть у нас під ногами, – розповів під час дегустації в ресторані «Тифліс» агроном і фанат вирощування подільських трюфелів Олександр Джига. – Ці гриби не лише дієтичний та лікувальний продукт, але в сильний афродизіак! Недарма його вирощував сам Суворов і вживав разом із своїми офіцерами… Всі корисні властивості трюфеля вам розкажуть дієтологи та ресторатори… А я перевірив їхні властивості на власній рідні.

Моя сестра із чоловіком багато років не могли мати дітей. Вони об‘їздили всі дорогі клініки, кращих професорів та платили чималі гроші за лікування… Але Бог, мабуть, чекав на інший шанс подарувати їм первістка. Я як брат і агроном одного разу подумав: чому б після всіх цих лікувань не спробувати натурпродукт Поділля, багатий на цинк та вітаміни  РР, В1, В2, С… Спершу сестра не повірила і не погодилась на таку «дієту»… Довелось зайти через маму, і вже за кілька місяців у телефонній слухавці я почув фантастичну новину: «Чекаємо на поповнення! Твоя сестра вагітна!» І знаєте, Бог їй дав чудового хлопчика Богданчика!

Єдиний в Україні «плантатор» трюфелів із Тиврівського району Олександр Джига розповів, що продає свої диво-гриби у найкращі ресторани Києва та інших великих міст України. А в рідній Вінниці культура споживання трюфелів лише народжується, і тому він привіз для дегустації серед рестораторів 8 видів «зимових» та літніх трюфелів – білий Магнум, чорний Перегорський, чорний Бургудський, червоний Техаський, оленячий, Мелоногастер, Борчі та чорний Літній…

На плантаціях Вінниччини їх шукають вночі спеціально навчені пси, а не свині чи ведмеді, як це колись було у Франції та Росії. І одразу везуть спецпосланням до ресторанів-замовників за ціною від 150 до 450 євро/кілограм. Бо трюфелів «другої свіжості» не буває! Зате з них роблять соуси, настоянки, заморожують…

Усі ці 8 видів трюфеля — найцінніший делікатес! Бо вони мають сильний грибний смак, що передає свіжість лісу, легкий аромат добре прожареного насіння соняшника та стиглих волоських горіхів.

Звісно, трюфелі в шампанському — відома на весь світ страва! Але трюфелі настільки рідкісний і дорогий товар, що багато хто намагається подавати їх не як самостійну страву… а в складі якого-небудь смаколика від шеф-кухаря…

Тому шеф вінницького «Тифліса» приготував три тарілки базового соусу «Бешамель», а «плантатор» Олександр Джига щедро накришив сюди всі 8 сортів трюфелів Поділля!

І одразу в дегустаційній залі повіяло таким ароматом, що йому позаздрили б кращі заклади Парижа та Мілана… Адже запашний вершковий соус із букетом дивовижних грибних смаків хотілось з’їсти і вилизати без будь-якого м‘яса, птиці чи шампанського!

– Звісно, мене одразу запитують про ціну цієї смакоти, адже трюфель вважається елітним продуктом, — зауважив Олександр. – Але ви не дивіться на ціну за кілограм, бо для відтінку смаку, для прикрашення і тонування страви трюфелем часто потрібен один, але свіжий гриб. Тому їх замовляють не лише магнати і депутати, але й студенти на випускні вечори чи екзотичні весілля. Впевнений, 5 пляшок хорошого шампанського під 3 чорних трюфелі смакують крутіше за відро червоної ікри! Тому я вірю, що в Новому році в кращих ресторанах нашої Вінниці кухарі зможуть подати вам подільські трюфелі в гіркому чорному шоколаді за доступною ціною…