– З Вінниці було три автобуси. А я ще зустріла людей з Тульчина, Бершаді, Гнівані, інших районів, котрі добиралися своїм транспортом та поїздами. Те, що озвучують, нібито вийшло не більше 3 тисяч — це просто смішно. Думаю, людей було більше 10 тисяч, — розповідає вінницька активістка Ольга Гандурська. — Ми пі­дійшли до Адміністрації Президента, там стояв кордон поліції, людей не пустили, і вони почали кричати «Ганьба!», «Банду геть!» Чимало українців вийшли на цю акцію не стільки за Саакашвілі, а тому що справді дістало! Вимагали імпічменту. Таке свавілля, котре розгулялося в країні, коли людей хапають на вулицях і саджають в автозаки, коли героїв України гноблять у тюрмах і вивозять за кордон, коли до Саакашвілі не допустили адвокатів, то це просто беззаконня.

Нашу державу хочуть перетворити у поліцейську, де люди не матимуть прав і свобод. Це недопустимо. Ми не для того змінили уряд і президента, щоб поміняти тільки персон на золотому унітазі. Ми хочемо, щоб у нас була правова цивілізована держава. І тепер ми у Вінниці щоранку пікетуємо управління СБУ та управління Національної поліції через незаконний арешт добровольців АТО Литвиненка і Вингородського. Їх поволочили до Маріуполя на суд. До нас спочатку вийшов заступник начальника, а наступного дня – Юрій Педос, котрому ми подали звернення. Він пообіцяв протягом 30 днів відповісти. Ми ж кожного дня будемо нагадувати йому про це пікетами.

За приблизними підрахунками, в акції у Києві взяли участь близько 20 тисяч громадян. Вони вимагали одного — негайного прийняття закону про імпічмент, встановити винних у розстрілі Небесної сотні, змінити «корупційний податок» на економіку, продати бізнес Порошенка. 1200 правоохоронців, у свою чергу, мовчки спостерігали за всім, що відбувалося, не допускаючи порушень громадського порядку.

А у вівторок зранку почалося затримання Михайла Саакашвілі на вулиці Костельній поблизу Майдану Незалежності, де він живе. О 8-й годині ранку під будинком вже були представники Генпрокуратури у супроводі бійців спецназу СБУ «Альфа». За інформацією ГПУ, яку згодом озвучив у Верховній Раді Юрій Луценко, справа стосується орга­нізації злочинного угруповання в Україні та спроби захоплення влади за гроші Курченка. Сам лідер «Руху нових сил» під час затримання вибрався на дах і погрожував кинутися вниз. Журналісти телеканалу NewsOne, яких напередодні заблокували невідомі, провадили пряму трансляцію прямо з даху будинку.

Михайло Саакашвілі, в свою чергу, назвав владу Порошенка орга­нізованим злочинним угрупованням і самого Президента – зрадником українського народу. Зокрема він зазначив:

– Це політичне замовлення. Мене хочуть викрасти, бо я став на захист українського народу. Заради своїх ідей, заради миру, майбутнього України і не дати їм скоїти злочин. Вони хотіли викрасти мене непомітно, але в них нічого не вийшло.

Через деякий час після емоційного виступу на даху з’явилися люди в масках, котрі заломили Саакашвілі руки і запакували в бус. Однак прихильники лідера «Руху нових сил» заблокували проїзд і не дали можливості силовикам вивезти екс-президента Грузії.

Після наполегливого майже п’ятигодинного протистояння прихильників Саакашвілі та правоохоронців лідера «Руху нових сил» прямо в наручниках активісти звільнили із буса правоохоронців. Він закликав українців звільнити країну від Банди Порошенка і повів багатолюдний мітинг під стіни Верховної Ради, де до пізнього вечора декілька тисяч учасників протестної акції вимагали від влади навести в країні порядок і притягнути до відповідальності корумпованих високопосадовців.

Що це – чергова по­літична вистава чи влада справді зайшла надто далеко? Чи зможуть правоохоронці СБУ грамотно пояснити затримання Саакашвілі, аби це не мало вигляду по­літичної розправи? Деякі опозиційні депутати ВР називають затримання Саакашвілі агонією нинішньої влади і поверненням до часів Януковича в найгірших проявах. Зрештою, рейтинг України як демократичної і правової країни таке затримання не підніме. І навряд чи додасть популярності владі, яка втрачає довіру українців.

Коли готувався номер, у редакцію надходили повідомлення, що багато вінницьких майданівців та громадських активістів виїхали в Київ для підтримки мітингуючих. Се­ред них ветерани АТО та ЗСУ, правоохоронних органів. Схоже, Україна знову стала на порозі революції.