На Різдво у Римі затримали активістку Femen Алісу Виноградову, яка намагалася викрасти статуетку «дитя Ісуса» з різдвяного вертепу на площі Святого Петра у Ватикані. Напередодні напівоголена українка в образі Діви Марії з написом God is a woman («Бог — жінка») схопила фігурку з макета віфлеємської стайні, однак її зупинили правоохоронці. Активістці закидають образу почуттів віруючих, замах на крадіжку і непристойні дії. Затримали також ще одну жінку, ймовірно, її спільницю. У Femen заявили, що метою акції був протест проти церковного втручання в право жінки щодо власного тіла, зокрема абортів і контрацепції. Поки що зв’язку із затриманою немає.

Аліса Виноградова добре відома вінничанам. Адже вночі 14 листопада біля магазину «Рошен» вона спалила декоративний трамвайчик, у якому полюбляли фотографуватись туристи і діти. На спалений макет вагончика наклеїла банер з написом «Tram to offshore». Вранці робітники демонтували обгорілі залишки декорації. А тепер там стоїть новорічна ялинка та жирафи.

Того ж дня у Києві вінницькі правоохоронці затримали активістку, якій інкримінували хуліганство. Вона про скоєне не шкодувала. 16 листопада Вінницький міський суд обирав Алісі міру запобіжного заходу. Дівчину привезли у наручниках, які із неї потім зняли. Одягнена вона була у чорну футболку із написом «Пылай Полыхай Греши» (цитата із віршів Бродського). Прокуратура просила для гологрудої активістки цілодобовий домашній арешт терміном на 60 діб.

«Ця акція – прояв моєї громадської позиції щодо Президента України. Точніше – бізнесмена, який обіцяв продати свій бізнес ще до виборів, — так пояснила свої дії Аліса Виноградова. — Проте ми бачимо, як його «шоколадна імперія» росте. А Україна є найбіднішою країною Європи з найбагатшим президентом. Мій протест саме проти цього».

Суддя Андрій Михайленко оголосив вирок: Аліса має провести 60 діб під домашнім арештом за місцем своєї прописки. Їй заборонено виходити з дому з 21:00 до 06:00. Дівчину звільнили з-під варти прямо у залі суду. На вулиці її вже чекали бабусі з плакатами «Фемінізм не вандалізм», «Фемен, даєш картинку для Рашки», «Аліса – СІЗО твоя країна чудес» та заготовленими яйцями. Але, дізнавшись про це, активістка покинула приміщення іншим виходом у супроводі поліції.

Під домашнім арештом Аліса повинна була перебувати до 15 січня.

Як її випустили з країни – досі загадка.