Цього дня представники громадських організацій, громадяни Бершаді та інших населених пунктів Вінниччини зібрались під стінами Бершадської місцевої прокуратури, до якої входять Бершадський, Чечельницький, Теплицький, Тростянецький, Крижопільський, Піщанський райони та м. Ладижин.

-Наша влада топче Конституцію України, як, вибачте, півень курку. Тому у нас такий бардак у державі! – заявив ініціатор акції Леонід Рибак, отаман Бершадського козацького товариства. – Припустимо, я звертаюсь у нашу прокуратуру із заявою про злочин. А вони що роблять? Розглядають, як звернення! А звернення і заява про злочин — це дві великі різниці, як кажуть в Одесі. В мене на руках близько 30-ти справ, по яких суд визнав факти протиправної бездіяльності прокуратури і зобов’язав внести відомості в ЄРДР і порушити кримінальну справу. На це у прокуратури є своя відповідь — спочатку “тягомотіна”, а потім закриття справи через закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Люди в шоці, щоб не сказати слівце міцніше! Наприклад, старший слідчий прокуратури чотири (!) рази намагався закрити кримінальну справу, де чітко вказані час злочину, потерпілі, свідки… А Вінницький суд чотири рази скасовував ці постанови прокуратури, як незаконні!

Гіркі факти бездіяльності правоохоронців наводили інші протестувальники. Але із прокуратури до протестувальників ніхто не вийшов. У телефонному режимі своїми думками щодо акції протесту поділився Володимир Гирба, керівник Бершадської місцевої прокуратури, який знаходився у відрядженні.

-Вважаю, що підстав для проведення такої акції немає, її  мотиви  надумані. Ми відкриті для спілкування, завжди готові дати офіційну інформацію. Всі, хто звертається до прокуратури, вчасно отримують докладні роз’яснення. Ми ретельно вивчаємо ці звернення, готуємо обґрунтування і висновки , – сказав Володимир Гирба.

-А чому сьогодні  ніхто не вийшов, не поговорив із людьми?

– Люди можуть ставити питання безпосередньо поліції, там є слідчий відділ, де безпосередньо знаходиться кримінальне провадження,  всі матеріали у них під руками. Вони володіють більш повною інформацією, ніж прокурори.

Докладніше про акцію протесту читайте у наступному номері “33-го каналу”.