Такі заняття стали можливими завдяки випадковій зустрічі Михайла Михайловича та голови ГО «Захисту та допомоги особам з інвалідністю «Спільний шлях» Тетяни Цюпенко.

– Ми просто запитали чи можуть наші діти відвідувати тренування, а Михайло Сидоренко сказав нам, що залюбки тренуватиме їх безкоштовно. Для дітей з інвалідністю такі заняття не просто фізичний розвиток, а й певний етап соціалізації. Їм стало доступно те, про що ми навіть не могли мріяти, – говорить співрозмовниця.

Щотижня на заняття до улюбленого тренера приходять близько 10 чоловік віком від 7 до 21 року.

Сам Михайло Сидоренко зізнається, що розпочати такі тренування було непросто:

– Я чесно зізнався батькам, що не маю досвіду роботи із дітками з особливими потребами, проте маю величезне бажання. І я радий, що вони довірили мені найдорожче – своїх синів та доньок. Перші заняття я проводив з дітьми та їхніми батьками ,а далі я знайшов мову з кожним, – розповідає Михайло Михайлович.

Заняття із Зендокай Карате – До розпочинаються із розминки, фізичних вправ, а закінчуються тренуванням із цього виду бойових мистецтв. Батьки діток з особливими потребами наперебій розповідають, що діти стали не лише фізично загартованішими та витривалішими, а й набагато спокійнішими, уважнішими та витриманішими – це вони пояснюють як авторитетом тренера, так і самими заняттями із Зендокай-Карате До.

– Найбільшою винагородою для мене є щасливі очі цих дітей, – щиро зізнається Михайло Сидоренко, – я займаюся і зі звичайними дітками, уже зумів виховати чемпіонів України, району та міста, проте здобутки дітей з інвалідністю наповнюють мене відчуттям, що моя робота не марна. Я радий, що можу їм допомогти.

Голова ГО «Захисту та допомоги особам з інвалідністю «Спільний шлях» Тетяна Цюпенко наостанок додає:

– Ми усі бачимо, що цей тренер любить наших дітей усім серцем. Дякуємо за усе те, що він робить для нас та зичимо, щоб те добро, яке він робить поверталося до нього сторицею!

Наталя Міщук