Мій “Ворог” живе за стіною - шокуюча історія вінничанки Лесі
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Мій “Ворог” живе за стіною - шокуюча історія вінничанки Лесі

 

Міські конкурси краси чекають і рекламують всі, бо молоді дівчата в купальниках отримують 100% чоловічої уваги. А коли мова заходить про домашнє насильство, то про це говорити на люди соромно... Хоча статистика стверджує, що кожна 4-5-а жінка в Україні зазнає таких “тортур”! І залишається сам на сам з проблемою. Одиниці наважуються звернутись по допомогу до громадських організацій, зазвичай, анонімно, але є жінки, які не бояться говорити відкрито.

- Перш за все, як жінка і мати, я хочу захистити себе і своїх дітей! Але б в які інстанції я не зверталась — ніхто не може чи не хоче мені допомогти!, - розповіла вінничанка Леся. - Навіть служби із захисту дітей! Я страждаю від домашнього насильства із самого дитинства. Але в радянські часи побої вдома та образи — це була норма суспільства. І жінка не мала морального права про це говорити чи, навіть, спробувати себе захистити! Я кажу про свою 77-річну матір, яка весь час, все життя зазнавала побоїв та принижень від свого чоловіка і мого батька…Але ці довгі 40 років від дитинства жертва і я... Бо забути це чи пробачити — неможливо!

- Чому це насильство досі не припинено і не покарано кривдника?

-На жаль, в Україні існує практика - якщо в тебе не зламана рука, вибите око чи розбита голова — ти не постраждала. Адже легкі тілесні ушкодження це не кримінал! І ця домашня тиранія і знущання тривають досі... Чому? Бо ми вимушено живемо в одній квартирі, яку поділено на трьох власників. І мій “ворог” живе буквально за стіною. Вік та алкоголь не змінили його на краще... Куди мені тікати із дітьми із власного дому? Дільничий та поліція вплинути на мого батька не можуть, хоча я неодноразово зверталась... Подивіться на мої коси, які ще минулого тижня були до плеча... Їх довелось обрізати! Бо рідний батько на очах моєї дитини так бив мене головою об стіну, що із них залишилось “гніздо”... Але я борюсь, я не здамся, я сильна і шукаю підтримки таких же сильних людей.

 

Коментар фахівця:

 

- Домашнє насильство – це не проблема окремої жінки, а тим паче – не її вина. Це проблема суспільства. Треба формувати нетерпиме ставлення до образ, бійок і приниження у сімї, не закривати очі і припинити звинувачувати жінок,- прокоментувала ситуацію президентка товариства феміністок «Прогресивні жінки» Наталія Козлова. Виникає парадоксальна ситуація: якщо жінку б’ють - «сама винна», а якщо вона бореться з насильством - то вона маніпуляторка, буцім хоче для себе якихось привілеїв. Натомість треба звинувачувати кривдника. Прикро, коли ні в суспільства, ні в державних органів до кривдника питань нема. Ну, він такий, а претензії до жертви. Цю ситуацію треба міняти на всіх рівнях, і в громаді, і законодавчо.

 

Інформаційно-юридичну і психологічну допомогу тим, хто знаходиться в ситуації домашнього насильства, можна отримати, зателефонувавши на Обласну гарячу лінію з попередження насильства (0432)60-20-20 , яка діє за підтримки Департаменту соціальної і молодіжної політики Вінницької ОДА.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Роман Ковальський

Залишити коментар:
Нет комментариев