Наприкінці червня у Чечельницькому районі випускні вечори закінчились лікарняними палатами. Тоді до інфекційного відділення госпіталізували 62 людини із ознаками гострої кишкової інфекції. Серед них 23 дитини. Вони скаржились на блювоту, діарею та високу темпаратуру. Хворим встановили попередній діагноз “Гострий гастроентероколіт”.

Днями фахівці Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області оприлюднили результати розслідування даної ситуації. Зокрема йдеться про те, що холодильного обладнання ніхто не використовував, хоча до столу з кафе “Вербка” привезли м’ясні, рибні страви, а також страви з яйцями, які у спеку псуються швидко. Та дивно те, що зразки їжі чомусь відібрати не встигли. Чому так сталось -невідомо.

Співробітниками Бершадського міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Вінницький ОЛЦ МОЗ України» проведено обстеження кафе «Вербка». На досліди потрапили п’ять страв, які на той час пропонували відвідувачам. В них сальмонел не знайшли. А ось із посудом та обладнанням у закладі, де готували їжу, справді проблема. Бо із 40 відібраних змивів в 15 випадках (38 %) виявлено бактерії групи кишкової палички.

Далі, проби питної води, з якої готують їжу, не відповідали вимогам, вона заражена бактеріями.

Станом на 10 липня всі хворі одужали і виписані зі стаціонару, страву зі сальмонелою не виявлено, через спалах сальмонельозу місцева поліція відкрила провадження. Поки що призупинено роботу кафе “Вербка”.

Валентина Лісова