Чи коштує посада Антонець 75 тисяч доларів викупу?

Мутною і досить загадковою історією так званого “хабара” вчора була шокована вся Вінниччина. Адже за попередньою версією з головлікаря дитячої обласної лікарні Тетяни Антонець невідомі люстратори вимагали і отримали частину викупу буцім-то за “вирішення питання в міському суді та вищих ешелонах обласної влади…” Але після затримання УБОЗом одного із лідерів Майдану та “Батьківщини молодої” Вадима Кудіярова та невідомого “кур’єра” із третиною грошей в цій сенсації місцевого значення з’явилось ще більше питань ніж відповідей.

Бо за офіційною верісєю від сектору зв’язків з громадськістю Управління Міністерства внутрішніх справ, 19 червня до Слідчого управління УМВС звернулась посадовець вінницького лікувального закладу (ймовірно Тетяна Антонець – авт.) із заявою про те, що голова однієї з громадських організацій Вінниччини (ймовірно Вадим Кудіяров – авт.) підбурює її до надання неправомірної вигоди в сумі 75 тисяч доларів начебто для судді за прийняття позитивного рішення у цивільній справі відновлення її на посаді.

І за словами першого заступника начальника УМВС Юрія Педоса, до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено відомості про вчинення злочину, передбаченого ч.4 ст.27 ч.3 ст.369 КК України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі).

В результаті, 25 червня під час передачі третини неправомірної вигоди в сумі 25 тисяч доларів працівниками міліції був затриманий громадянин, який, за попередніми даними, діяв за вказівкою голови громадської організації (ймовірно Кудіярова) та мав передати йому вказану суму. Кошти вилучені.

Голова громадської організації ( ймовірно Кудіяров), який, до того ж є членом антикорупційного комітету при Вінницькій облраді та посередник в отриманні неправомірної вигоди затримані.

Триває досудове розслідування.

Але якщо уважно вивчити діючу схему хабарів навколо наших судів, що стає незрозумілою роль Вадима Кудіярова. Адже важко повірити, що він міг вирішувати питання в суді, який ще 4 місяці тому санкціонував обшук в його помешканні та був готовий арештувати за підозрою в організації масових заворушень та штурму ОДА? Виходить якась “нескладуха”, що вирішити питання Антонець на сьогодні може хіба що суддя чи голова обласної ради Сергій Свитко… Але в останнього є чітке алібі — в момент передачі грошей від разом із губернатором відбули в закордонне відрядження до Молдови і Румунії. І кажуть, що до виїзду перших двох осіб Вінниччини Кудіярова “вели”, але “не брали…” Мовляв, для невтручання голів ОДА і облради в цю заплутану історію та уникнення тиску на слідство і суд.

Водночас, можна прогнозувати, що активіста Майдану 25-річного Вадима Кудіярова банально підставили під доларову “ляльку” з метою дискредитувати нову владу, БЮТ, Людмилу Щербаківську і загалом всю команду люстраторів та нових управлінців. Адже Кудіяров із своїми побратимами максимум, що міг би забезпечити пані Антонець — це мінімальний побутовий комфорт без пікетів під її садибою, міським судом та дитячою обласною лікарнею… І то після узгодження акцій протесту із “Свободою”, командою Хорта, “Правим сектором” і Майданом… Невже весь цей актив вінницького Майдану та громади провокатори “викупу” оцінили в 75 тисяч доларів? Чи посада головлікаря дійсно коштує цих грошей?