– Спочатку подумала, що хтось із людей зупинився на відпочинок. Та у дзеркалі заднього виду побачила ноги біля колеса. Мимо проїжджали машини, але ніхто не звертав увагу на цю дивну картину. В той момент, коли я розвернулась, загальмував і якийсь чоловік. Вже разом ми кинулись туди. Помітили чоловіка, який лежав у траві. Ноги у нього були витягнуті, між ними лежав велосипед, руки на кермі, голова назад. На ній вже й мухи сиділи. І чоловік, який був поряд зі мною, подумав, що це вже труп і треба негайно викликати поліцію.

Я не зізналась, що є співробітником правоохоронних органів і знаю, що у таких випадках робити. Тим паче за першою освітою я медсестра, — згадує Людмила Гут. — Тому, коли оглянула непритомного, відчула пульс. Він «харчав», ніби йому повітря не вистачало. Я запідозрила, що у нього стався серцевий напад. Викликали медиків. Спільними зусиллями ми підняли потерпілого. Далі я стала плескати чоловіка по обличчю, аби він прийшов до тями. Це тривало десь близько п’яти хвилин. Переконавшись, що чоловіку нічого не загрожує, полила його водичкою та дала м’ятну цукерку.

Він сказав, що йому погано. Я вирішила встановити особу людини й повідомити його рідним. У кишені знайшла мобільний телефон і подзвонила за першим номером у журналі викликів. Трубку взяв чоловік і повідомив, що потерпілого звати Микола, він родом з Херсонської області, тимчасово проживає у Немирівському районі. І того дня він мав вже їхати додому…. Після того я знайшла контакти доньки і розповіла про те, що сталось із її батьком.

Коли на місце приїхала «швидка допомога», медики підтвердили здогадки Людмили Гут про те, що у невідомого стався серцевий напад. Після огляду забрали його до лікарні, життю чоловіка нічого не загрожує. Але хтозна, як закінчилася б ця історія, якби наша небайдужа землячка не зупинилась… Сама ж Людмила Гут, яка працює у поліції із 2003 року та дуже любить свою роботу, у власному вчинку жодного геройства не бачить. Каже, що так повинен робити кожен. Більш того, якби не цікавість колег, про цю ситуацію ніхто б не знав. Людмила Гут ще й опікується чотирилапими.

Керівництво ГУНП у Вінницькій області планує нагородити свою співробітницю.