І хоча особам, байдужим до творчості цього співака, здається, що 5 червня — це надто далеко, вінницькі фанатки вже почали закреслювати дні у календарі, дістали із заначок 400-600 гривень на квиток і вже мліють від передчуття незабутньої зустрічі.

Знаємо напевне, що охочих послухати мільйонний раз «Молоду вовчицю» чи «Ніно» у Вінниці не бракуватиме. Бо Вінниця дуже хоче Винника… Причому, не тільки Вінниця.

Фахівці з галузі психології розповіли, в чому полягає феномен популярності українського естрадного співака Олега Винника.

– Однозначно можу сказати, що артист не використовує методи нейролінгвістичного програмування (НЛП). Тобто не практикує навмисне повторення рухів або слів із метою в чомусь переконати людину, — стверджує лікар психологічного центру TopSens Антон Клименко. — Олег уміє працювати з публікою: по-перше, не боїться бути сексуальним на сцені (стиль одягу й манера поведінки), по-друге, часто йде на ближній контакт із прихильницями (обіймається, цілується). Такі «методи впливу», головним чином, і роблять його привабливим для жінок. Крім того, тематика пісень і тембр голосу Олега створюють потрібну атмосферу. Шанувальниці приходять на його концерти, щоб отримати дозу любові й уваги, яких їм, як правило, не вистачає в повсякденному житті.

– Він — символ, за допомогою якого жінки ностальгують. Творчість артиста і його образ — родом з 1990-х, коли більшість його шанувальниць були молоді та повні надій, — каже психоаналітик Юлія Шуваєва. – Зовні він нагадує «ангела» — красивого чоловіка з проникливим поглядом. Йому 44 роки, у нього прекрасна статура, він зовні схожий на Ігоря Талькова. У Ігоря був образ жертовного чоловіка, що вічно страждає. Він загинув трагічно. Це улюблений образ жінок, обумовлений культурними особливостями країн колишнього СРСР.

Він привабливий для тих, хто зачитувався жіночими романами — красива жінка, красивий принц. А оскільки в реальності у наших жінок чимало розчарувань у житті, чоловіках і стосунках, то романтичний Принц з казкової країни справляє сильний ефект, — каже Юлія. – Його музика, образи, подача ніби родом з 1990-х років. У періоди депресій, страшних подій, криз люди повертаються туди, де їм було добре та спокійно. Вибирають собі образи чи місця, асоціативно пов’язані з минулим. Винник ідеально підходить для цього.

Із Винником жінки відчувають себе красивими, молодими, впевненими, неповторними. Олег створює відчуття Виняткової жінки. Він спілкується в інтерв’ю і на концертах за допомогою формулювань «мої хороші», «моя душа», «серце слухає», «тим, що дарував мені Бог…», «не хочу бути фальшивим». Тобто, він винятковий персонаж і його жінка теж виняткова. Він так подає себе щодо прихильниць, що кожна хоче бути особливою для нього, — каже Юлія Шуваєва. – Уявіть жінок, у яких забрали право на фантазію бути коханою й винятковою. Більшість фанаток Олега Винника — жінки середнього та старшого віку, розчаровані в житті і своїх чоловіках, важко працюють, не дозволяють собі задоволень. Я не сильна в нашій естраді, але аналогів поки що не бачу.

«Подивіться, як він виглядає! Тексти пісень зачіпають душу. У кожного виникають асоціації: це ж про мене», — зазначив продюсер Володимир Бебешко.

Погодився з ним і Павло Зібров, який також вміє підкорити чарівну половину глядацької зали: «Він тонко відчуває, що потрібно жінці. Жінці, якій і 18, і 30, і 45 років».

Телеведуча Світлана Вольнова висловила свою жіночу позицію з цього приводу. Для неї успіх Винника – це результат його харизматичності, якою музикант успішно користується.

Поціновувачі творчості залюбки розкуповують сувенірні сумочки по 150 грн., листівки по 20 грн., магніти по 50 грн. та іншу продукцію. Однак найголовніше для фанатів Винника – сам виступ, на якому він зачаровує залу з перших акордів. Аудиторія разом з ним співає слова пісень, знає напам’ять.

Це справжній феномен – співак, якого ніколи телебачення серйозно не розкручувало, спокійно збирає багатотисячні зали. У чому секрет Винника?

Ректор інституту музики Олександр Злотник навмисно не говорить про мелодику, складність і різноманіття музичних форм – на його думку, справа в іншому. «Він «паше» на 100%, і люди це відчувають, що він викладається. Це такий наш Стас Михайлов», — вважає він.

Поет Олександр Ірванець вважає, що Винник дарує жінкам те, що вони рідко зустрічають у своєму житті – ідеальні стосунки. А коли є таке, то неважливо, яка там рима і розмір строфи.

Отже — Винник знову приїде до Вінниці і співатиме про неземну любов.