Все почалося з п’ятниці. Тоді на площі біля міської ради, де того дня депутати зібралися на чергову сесію, почали сходитися вінничани.

Нові тарифи на газ та комунальні послуги уже не просто обурюють, а лякають вінничан. Чи зможемо вижити взимку? — запитували городяни під мерією у понеділок. Але влада знову їх не почула, закрившись від людей «тітушками». Чому ігнорувала право людей на контроль за діями найнятих чиновників? Чому ігноруються вимоги народу, якому належить влада в цій країні? Не дивно, що мітинг проти підвищення тарифів на газ був чи не найпомітнішим. Бо й справді, черговий комунальний «сюрприз» від можновладців дістав вінничан за живе. Мітингувальників підтримали депутати міської ради від фракції «Батьківщина», зачитавши у сесійній залі звернення до Кабміну. На площі вони пояснювали знервованим городянам, що відмінити скандальне підвищення ціни на газ можна тільки на рівні Кабінету міністрів. Але цим пригасити загальне обурення не вдалося. Хоча у п’ятницю «тарифний» мітинг після обіду розійшовся, зате у понеділок акції протесту продовжилися. Мітингували пенсіонери проти підвищення ціни на газ. Розмова вийшла гострою, на адресу влади звучала різка критика. Виступали вінницькі активісти: Валерій Палій, Михайло Сіранчук, Юрій Кисіль. Не обійшлося без штовханини. Майданівця Анатолія Чайку, котрий намагався увірватися до вестибюля міської ради в арештантському вбранні, виштовхали геть дужі хлопці. У відповідь на таку зухвалість міську раду мітингувальники закидали тухлими яйцями. З чиновників до людей так ніхто й не вийшов.

Тим часом активісти ГО «Рада Майданів Вінниччини» висловили обурення тим, що відбувалося під міською радою у понеділок: «Тарифний геноцид у країні триває. Політика можновладців України, панів Порошенка, Гройсмана, Моргунова — розділяй і господарюй — набирає нових обертів протистояння! У понеділок муніципальна поліція у черговий раз не допустила представників громади до міського голови, щоб дізнатися про його позицію щодо підвищення тарифів на газ. Тому мирне зібрання оголосило недовіру міському голові».

Гучно, з гаслами і пропозиціями влаштувати мийку прямісінько під вікнами міської ради виступали у п’ятницю мешканці будинку на вулиці Келецькій, 50-А, де вже не один тиждень ведеться війна проти знищення зеленої зони і зведення ще однієї автомийки.

– Будемо йти до кінця, — заявляють обурені вінничани, хоча вже є інформація, що комусь пропонували вирішити питання за гроші чи купівлю побутової техніки. Мешканці Келецької нам розповідали, що 5 мийку проектувала фірма «Сам сервіс» і до її будівництва начебто причетні родичі керівників області та міста.

Протестувальників за те, аби котів включили до екосистеми міста, було менше, але вони теж дуже активно відстоювали свою точку зору. Щоправда, їх депутати навіть не сприйняли всерйоз і не проголосували за це питання порядку денного, котре підтримало чимало вінничан.

Неподалік зібралися мешканці житлового комплексу «Європейський квартал», що на Старому місті.

«У нас велика проблема з підключенням світла! Згідно зі зробленими технічними умовами при повній заселеності комплексу нам не буде вистачати кіловат поквартирно і на ліфти!!! Також під питанням, чи витримають ТП при такому навантаженні», — зазначалося у повідомленні у «Вайбері».

«Зробіть для нас хоча б щось! — вимагала одна з мешканок комплексу Лариса Миколаївна. — Четверта черга комплексу не здається, хоча всі гроші ми виплатили у повному обсязі. Я, по суті, не маю де жити, бо для того, щоб закінчити будівництво квартири у цьому комплексі, я продала частину будинку. Здати квартиру мали ще у 2016 році…» Коли стало ясно, що ніхто з міської влади не збирається пояснювати людям, чому їхні проблеми не вирішуються, обурений натовп перекрив рух на Соборній. Після 15-хвилинного блокування руху транспорту люди перемістились у приміщення міської ради і вимагали зустрічі з представниками мерії. До них вийшли керівники департаменту енергетики, транспорту та зв’язку і департаменту економіки.