Все і відразу відбувалося у п’ятницю на площі біля міської ради, де цього  дня  депутати зібралися на чергову сесію.    Гучно, з гаслами і пропозиціями влаштувати мийку прямісінько під вікнами міської ради, виступали мешканці будинку на вулиці Келецькій, 50-А, де вже не один тиждень ведеться війна проти знищення зеленої зони і зведення ще однієї автомийки.

“Два тижні тому до нашого будинку під’їхала техніка, насипала каміння, землі та робітники стали висипати дорогу на місці. Після того загородили зелену зону, вивішали паспорт будівельного об’єкту та взялись рубати здорові дерева. Всього знищили близько восьми. З’ясувалось, що землю, яка була в оренді церкви, забрали та передали іншим людям для будівництва автомийки самообслуговування, – розповіла жителька будинку Олена Шаран. – Зрештою приїхав представник Сергій Владика і заявив, що вона все одно буде. Обіцяв побудувати дитячий майданчик. Санітарно-будівельної зони ніхто не дотримався, а вона має складати до прибудинкової території мінімум 50 метрів. Весь злив буде йти у річечку, яка впадає у Південний Буг! Саме тому ми вийшли на мітинг. Із собою взяли імпровізовану автомийку та плакати “Будуйте біля міської ради”, “Зупиніть будівництво”, “Ні автомийці під нашими вікнами”. Будемо йти до кінця, хоча вже є інформація, що комусь пропонували вирішити питання за гроші чи купівлю побутової техніки. Втім, життя та здоров’я людей важливіші ніж газова плита на кухні. Мешканці Келецької нам розповідали, що мийку проектувала фірма “Сам сервіс” і до її будівництва начебто причетні родичі заступника голови Вінницької ОДА Андрія Гижка та керівника департаменту капітального будівництва Ігоря Кравця. Втім, як з’ясував наш журналіст, це не відповідає дійсності.

Ще один  багатолюдний мітинг влаштували вінничани поважного віку, висловлюючи протест підвищенню ціни на газ.  Їх підтримали депутати міської ради  від фракції “Батьківщина”,  зачитавши у сесійній залі звернення до Кабміну.  На площі вони пояснювали знервованим вінничанам про те, що відмінити скандальне підвищення ціни на газ можна тільки на рівні кабінету міністрів.  Протестувальників за те, аби котів включили до екосистеми міста, було менше, але вони теж дуже активно відстоювали свою точку зору. Щоправда, їх депутати навіть не сприйняли всерйоз і не проголосували за це питання порядку денного, котре підтримало чимало вінничан.

Неподалік зібралися мешканці житлового комплексу “Європейський квартал”, що на Старому місті.

«В нас велика проблема з підключенням світла! Згідно зі зроблених технічних умов при повній заселеності комплексу нам не буде вистачати кіловат поквартирно і на ліфти!!! Також під питанням, чи витримають ТП при такому навантаженні. Сьогоднішнє відключення світла – це не аварійне, готуйтесь до відключення світла щодня, можливо по 2 рази на день під таким же приводом така практика була на НК», – зазначалося  у повідомленні у Вайбері.

“Зробіть для нас хоча б щось! – благала одна з мешканок комплексу Лариса Миколаївна — Четверта черга комплексу не здається, хоча всі гроші ми виплатили у повному обсязі. Я по суті, не маю де жити, бо для того, щоб закінчити будівництво квартири у цьому комплексу, я продала частину будинку. Здати квартиру мали ще у 2016 році, вже все ніби є, але не вистачає грошей на лічильники… Коли все це закінчиться — ніхто не знає, ніхто конкретної відповіді так і не дає.”  Коли стало ясно, що ніхто з міської влади не збирається пояснювати людям, чому їхні проблеми не вирішуються, обурений натовп перекрив рух на Соборній.

Після 15-хвилинного блокування руху транспорту люди перемістились в приміщення міської ради і вимагали зустрічі з представниками мерії. До нихвийшли керівники департаменту енергетики транспорту та зв’язку та департаменту економіки.

У понеділок акції протесту продовжилися. 120 людей зібралися під міською радою, висловлювати незгоду  з підвищенням цін на газ. Серед них — Валерій Палій, Анатолій Чайка, Михайло Сіранчук та інші  запеклі вінницькі активісти. Не обійшлося без “заворушень”: Анатолій Чайка, озброївшись плакатами, намагався пройти  до міської ради, але його виштовхали геть. Він, образившись, кинув тухле яйце… З міської ради до мітингувальників ніхто не вийшов і вони, висловивши своє обурення, через пів години розійшлися.

Фото та відео Сергія Хіміча