Чому хворіють і сохнуть ялини у вінницькому Ботанічному саду?
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Чому хворіють і сохнуть ялини у вінницькому Ботанічному саду?

Це питання поставив у редакції вінничанин Анатолій Йосипович, який живе по вул. Пирогова.

 

– Дуже часто я буваю у Ботанічному саду. Помітив, що за останній рік-два там масово гинуть хвойні дерева. Могутні 50-річні ялини раптом буріють, перетворюються у сухостій і падають... Причому листяні породи почуваються нормально, а хворіють і сохнуть тільки вічнозелені хвойні. Все це бачать науковці. І міська влада, я думаю, в курсі... Чому ж не вживають ніяких заходів, не захищають дерева? — цікавився Анатолій Йосипович.

 

– Якщо ви звернули увагу, зараз ялини висихають не тільки у Ботанічному саду, але й по всій Вінниці. Мало того — вони сохнуть у Карпатах та й у багатьох європейських країнах, — відзначив Олег Василевський, директор Вінницької лісової науково-дослідної станції. — Справа в тому, що у світі існує певна циклічність кліматичних умов. Раніше атмосфера і грунти були більш вологими, а зараз триває сухе десятиріччя. Зникає «підшкірна» вода, у селах у людей пересихають криниці, понизився рівень у ставках. Коренева система ялини поверхнева, отже, вологи їй не вистачає, тому такі наслідки. А у листяних порід коріння глибоке, дістає до глибинних водоносних пластів.

 

– Читачі занепокоєні тим, що на місці висохлих ялинок у саду хтось із властьімущих планує побудуватись. Адже відомий прецедент, коли Рінат Ахметов на кількох гектарах у Ботанічному саду Донецька звів свій палац серед розкішної рослинності. Тепер там живуть ватажки «ДНР»...

 

– У контексті тих негараздів, що нині відбуваються у нашій країні, варто прислухатись і до цієї думки, — відповів Олег Василевський. — Що стосується захисту зелених насаджень, то засохлі ялини поливати не варто, врятувати їх неможливо, це незворотний процес. Сухостій треба видаляти, щоб у ньому не заводились шкідники. І, разом з тим, висаджувати молоді деревця.

 

 

 

Ірина Зонова

Залишити коментар:
Нет комментариев