«Коли буде порядок на ринку «Привокзальний» у Вінниці?»
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

«Коли буде порядок на ринку «Привокзальний» у Вінниці?»

Про це буквально кричать вінничани у своїх багаточисельних зверненнях.

 

– Через мінімальну пенсію я не маю змоги купувати продукти у супермаркетах, і доводиться користуватись послугами ринку «Привокзальний», — поділилась вінничанка Галина Правдіна. — Для торгівлі приватників тут облаштовано, за моїми підрахунками, близько 20% місць. А решта продавців торгують своїм товаром — а це в основному продукти харчування — прямо із землі.

 

Недавно я була свідком інциденту, коли збирач коштів з продавців, які реалізовували зелень, овочі, фрукти із землі, вимагав з сільської жінки 8 грн. за місце (крихітний шматочок асфальту!), а вона платити відмовилась, посилаючись на те, що грошей немає, ще нічого не вторгувала. Контролер намагався вигнати селянку з ринку, але за неї заступились інші продавці.

 

Скільки я спостерігала, ці збирачі «податі» ніяких квитанцій людям не видають. Крім того, немає ніякого контролю, в тому числі і санітарного, за якістю молочної продукції. А саме там найпишніше процвітає фальсифікація. Ви колись задумувались, звідки беруться пляшки, в яких продають молоко? Їх зачасту збирають бомжі у смітникових баках і приносять на базар. Хто їх миє, хто дезинфікує?

 

Тепер щодо продажу приватниками в районі стоянки машин — ваги продавець встановлює не в полі зору покупців, а в себе за спиною, а ціну за продукцію називає «з довідника Стелі». Спробуйте зробити їм зауваження — наслухаєтесь образ і нецензурщини! Кому ж вигідний цей ринок, де панують суцільні побори, антисанітарія і відсутній елементарний контроль?

 

– Так, ця скарга об’єктивна, — погодилась Людмила Перова, заступник начальника департаменту адмінпослуг міської ради. — Коли приватний ринок «Привокзальний» перевіряла муніципальна поліція, вони знаходили такі ж порушення, особливо в період ягідного сезону. Факти мали місце, відповідно, зроблені зауваження керівництву ринку. А для ліквідації стихійності ми просили, щоб ринок працював до 21 год. 30 хв.

 

Зараз на ринку «Привокзальний-2» йде оформлення земельної ділянки, продавців розмістили у павільйоні і на визначених місцях. Що стосується якості м’ясних і молочних продуктів, то, на жаль, санепідстанція не проводить перевірок у зв’язку з реорганізацією, ці обов’язки покладені на контролерів ринку. На «Привокзальному» є відповідна лабораторія, яка видає продавцям квитанції про перевірку продукції, кожен покупець може їх побачити.

Ірина КАРМАЗІНА

Залишити коментар:

- Аноним

Статья обо всём и не о чём. где конкретные факты, фамилии, фото? Это же можно написать о всех рынках Винницы, но о других страшно, ведь они принадлижат людям при власти. Давайте будем всё покупать на Центральном или Урожае, пуст в два раза дороже, но зато всё культурно. Насчёт торгующих с земли я считаю что их должны обеспечивать местами не частные рынки, а город. Есть же у нас Муниципальный рынок, так нужно там поставить прилавки и пусть люди торгуют своими продуктами. А вообще всё очень просто - не хотите чтобы торговали с земли или продавали молоко в пластиковых бутылках, не покупайте, ведь именно спрос порождает предложение.