Родина Олександра Домбровського подарувала Вінницькому музею етнографічну колекцію
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Родина Олександра Домбровського подарувала Вінницькому музею етнографічну колекцію

15 травня у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї в «академічному залі» було презентовано етнографічний комплекс із Калинівщини – «Світ подільської родини». Цю виставку із циклу «Подаруй музею експонат» приурочено до Міжнародного дня музеїв.

Не просто «експонат», а етнографічну колекцію, яка налічує 150 предметів початку та середини ХХ століття – рушники, сорочки, взуття, скатерки і серветки, інші ужиткові речі – подарувала музею родина народного депутата України Олександра Домбровського.

- Я не міг не відгукнутися на прохання директора краєзнавчого музею Катерини Висоцької допомогти придбати цю експозицію для музейного фонду, - каже Олександр Домбровський. – Наша історія, наша культура - це те, що зберігає та єднає націю. Впевнений, ми повинні зберегти для нащадків усе те добре, щире та красиве, що зроблено руками українців, щоб не переривався ментальний зв’язок поколінь, щоб жили у віках традиції та творчість нашого великого народу. А цей етнографічний скарб, який протягом чотирьох поколінь зберігала родина Нечиталюків з Калинівщини, для мого серця – особливо цінний та близький, адже я земляк цих прекрасних людей. Вірю, що ця виставка буде цікавою не тільки для вінничан, а й для туристів з інших областей України, і для зарубіжних гостей.

Ірина Домбровська, дружина Олександра Георгійовича, на урочистому відкритті виставки підписала акт передачі колекції музею.

- Я щиро вдячна цій чудовій родині калинівчан за те, що протягом стількох років так дбайливо зберігали ці прекрасні речі. Уклін вам від всієї нашої сім’ї за вашу творчість, за пам’ять поколінь, за вашу працю, - подякувала Нечиталюкам Ірина Василівна. - Навіть не хочеться називати всі ці речі офіційним словом «експонати», бо вони несуть тепло домівки, тепло людей, які їх створювали, які ними користувалися. Недарма виставку назвали «Світ подільської родини». Мені дуже приємно, що саме до нас звернулися музейники за підтримкою. І ми із задоволенням даруємо цей комплекс краєзнавчому музею. Все, що зроблено з такою любов’ю, з таким патріотизмом, із знанням народних традицій повинні бачити люди.

 

  • На цій виставці калинівська земля озивається до сучасників голосом минулого, розкриває принади своїх споконвічних традицій, зачаровує майстерністю вишивальниць, - поділилася своїми враженнями від експозиції директор музею Катерина Висоцька, а, звертаючись до родини Домбровських, сказала: «Олександр Георгійович належить до тієї небагато чисельної когорти політиків, які вміють не розчаровувати своїх виборців, бо порядність, висока моральність є провідними засадами його шляху і в політиці, і у взаєминах з людьми. Сім’я Домбровських цінує культурне надбання свого народу, дбає про процвітання Вінниччини і робить внесок у популяризацію її історико-мистецьких перлин, ось і сьогодні ви долучилися до благородної справи. А наші співробітники доклали усіх зусиль, аби часточка культурної спадщини ваших земляків не була втрачена, збереглася для наших дітей і внуків».

Довідка. Етнографічна експозиція включає в себе 150 предметів початку і середини ХХ ст. : рушники, сорочки, поясний одяг, взуття, скатерки і серветки, фотографії та інші ужиткові речі, які використовувалися родиною Нечиталюків із с.Хомутинці Калинівського району впродовж чотирьох поколінь. Колекція надійшла до музею від Ірини Іванівни Нечиталюк.

Залишити коментар:
Нет комментариев