Негайно зупиніть розправи над незалежними журналістами та громадськими активістами!
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Негайно зупиніть розправи над незалежними журналістами та громадськими активістами!

Організатори та виконавці замовлень мають бути викриті та покарані за законом.

 

Заява

 

У час, коли за утвердження свободи слова та демократії в Україні заплатила життям Небесна сотня на Майдані, на передовій гинуть кращі сини та доньки України, неприпустимо споглядати, як у Вінницькій області та Україні відбуваються сплановані розправи над незалежними ЗМІ, журналістами, громадськими активістами та неугодними депутатами.

 

Останнім часом у Вінницькій області ми бачимо фізичні розправи над відомими майданівцями, лідерами громадської думки, відомими журналістами та незалежними виданнями. Сьогодні в лікарні після жорстокого побиття знаходиться громадський активіст та співзасновник медіа-центру «Власно. info» Володимир Воловодюк, вдома побита нападниками співзасновник Ольга Маліновська. До цього стався замах на журналіста, співзасновника і головного редактора газети «33-й канал» Анатолія Жучинського, готувався замах на життя та здоров’я співзасновника «33-го каналу», журналістку та депутата Вінницької облради Тетяну Редько. Був жорстоко побитий громадський активіст Андрій Верич. Журналісту «33-го» Людмилі Поліщук перешкоджали у професійній діяльності. Стались побиття депутатів та громадських активістів у Жмеринці, інших районах. Цей список на сьогодні, на жаль, уже чималий.

 

Що відбувається? У що перетворюється область, яка асоціюється із владою України, де чимало вінничан? Що ми демонструємо світу? Згортання демократії? Повернення бандитського безпредєлу? Хто це робить — сіючи в Україні хаос та бандитизм? Хто допомагає Путіну розвалювати Україну?

 

Вимагаємо негайно у влади міста та області, правоохоронних органів ретельно розслідувати ці резонансні випадки, провести профілактичні заходи, вжити всіх заходів, аби журналісти, громадські активісти та депутати могли безперешкодно виконувати взяті перед народом України зобов’язання. Україна — демократична країна. А це означає, що кожна людина за Конституцією має право на свою власну думку та повагу до її гідності. Покликання кожного журналіста — об'єктивно відтворювати дійсність, а значить, відображати об’єктивно думки та судження кожного громадянина. Кожен має добросовісно і неупереджено виконувати свої повноваження в цій державі. В тому числі і журналісти та громадські активісти. І завдання влади та правоохоронців забезпечити їм це. Хочеться нагадати, що, наприклад, перешкоджання журналістській діяльності передбачає кримінальне покарання у вигляді позбавлення волі від 3-х до 5-ти років. Але хто був за це покараний на Вінниччині?!

 

Звертаємо увагу на численні порушення демократичних принципів у Вінницькій області. Вважаємо за доцільне розглянути ці випадки на сесіях місцевих та обласної рад.

 

Комісія з питань свободи слова, інформаційного простору Вінницької обласної ради.

 

Громадська рада при Вінницькій облраді

 

Це звернення підтримали десятки журналістських колективів, громадські організації, небайдужі вінничани. Днями готуються розширені засідання комісій облради, Громадської ради та представників незалежних ЗМІ для об’єднання проти наступу на демократію у Вінницькій області. Всі небайдужі люди можуть приєднатись, поставивши свій підпис під цим зверненням, яке буде поширене на сайті «33-го каналу», «Власно.info», у соцмережах.

 

Залишити коментар:
Нет комментариев