А почалось все з голосування за його кандидатуру: депутатам роздали роздруковані особову картку та біографію. Один із опозиційних депутатів там помітив недоречності.

– У біографії Гройсмана написано, що у 2002-2003 роках він отримав першу вищу освіту в МАУП, після школи, начебто заочно. Вказаний фах – «юриспруденція», а правильна назва – «правознавство». Та й короткий термін навчання вінничанина неабияк здивував. Ми звернулись до тодішнього Генпрокурора Віктора Шокіна, але він відмовив у відкритті провадження, – казав тоді нардеп Віталій Купрій. – Нещодавно Гройсман заявив, що чиновникам не потрібна вища освіта. І я одразу згадав цю історію з його дипломом і вирішив ще раз спробувати. Адже змінився Генеральний прокурор. Я написав заяву ще раз – і провадження було відкрито.

Тож тема про начебто фальшивий диплом Володимира Гройсмана останні місяці знову була темою номер один для обговорень. А минулого тижня під час прямого ефіру на одному із телеканалів радикал Олег Ляшко особисто запитав прем’єра-вінничанина про диплом.

– Сьогодні я прочитав, що Володимира Гройсмана звинувачують у тому, що заочно отримав вищу освіту. Хочу сказати два слова на захист Прем’єр-міністра. Я теж отримав заочно диплом, бо після дитячого будинку треба було важко працювати з 13 років. Тому коли хтось розказує, що має очно чи заочно освіту — не має значення. Бо можна мати 20 дипломів, але не мати серця та мізків.

Володимир Гройсман подякував колезі за добрі слова і заявив у прямому ефірі, що отримав юридичну освіту. А на фейки не реагує.

– Мені телефонували мої одногрупники та вчителі і запитували: «Ну, Володю, що ж це таке?» Та я попросив їх потерпіти, і хай воно закінчиться, – сказав вінничанин. — Справедливість завжди відновиться.

Цікаво, що буквально через кілька днів після цієї розмови стало відомо про те, що Генеральна прокуратура України повторно закрила справу про можливу підробку Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом диплома про вищу освіту. У той же час вона відмовилася повідомити, чи допитувався вінничанин або інші особи в рамках даної справи, пославшись на таємницю слідства.

Валентина Лісова