Випікати весільний хліб повинна жінка, яка сама перебуває в шлюбі, до того ж є щасливою у подружньому житті. Все це про маму двох двох дітей та знану коровайницю із Глухівців Козятинського району Валентину Безпалько. Її вироби – окраса будь-якого весілля та фестивалю.

– Свого часу я працювала кухарем у їдальні від каолінового заводу. Саме там ми почали із колегами випікати. Була серед нас жіночка зі Львова, яка показала, як у них випікають короваї та прикрашають їх кольоровими квітами та фігурками діток. На жаль, через хворобу я пішла із роботи, – розповідає жінка. – А тоді нашу їдальню закрили. Думала, що вже й не випікатиму. Проте звернулись односельчани і замовили коровай. Купила нову плиту. Через групу інвалідності не можу йти працювати, тому сиджу вдома і випікаю, коли попросять. Є в мене замовлення із Козятина та прилеглих сіл, навіть із Вінниці просили спекти коровай на весілля.

Найбільший коровай, який спекла Валентина Безпалько, важив 4 кілограми.

“Коли мішу тісто, то читаю “Отче наш” і молюсь, аби пара жила в любові та добрі. Коровай на Козятинщині традиційно випікається круглий. Додаю туди борошно, домашні яйця, масло, маргарин, ізюм, ванільку, – каже коровайниця. – Тоді весільний хліб буде багатим та ароматним. Для кольорового оздоблення потрібна цукрова пудра та желатин. Руками виліплюю троянди, лебедів, діточок. Колись прикрашали коровай прісними квітками, а такі кольорові — це сучасний варіант, який ще більше додає краси виробу. Якщо гарно вийшов коровай і не тріснув – майбутня родина буде гарно жити. Слава Богу, в мене не тріскаються”.