8 листопада Вища рада правосуддя звільнила з посади судді голову апеляційного суду Петра Кучевського. Він подав заяву про відставку за власним бажанням. Поки на зборах суддів не оберуть нового голову Апеляційного суду, обов’язки очільника установи виконуватиме Валентина Марчук.

Про це повідомляє прес-служба Апеляційного суду Вінницької області.

Апеляційний суд Петро Кучевський очолював останні сім років. Тимчасово до виборів виконує обов’язки голови суду Валентина Марчук, що має із суддів  найбільше суддівського стажу.

Також 8 листопада Вища рада правосуддя своїм рішенням перевела 27 суддів Апеляційного суду Вінницької області до новоствореного Вінницького апеляційного суду, який планує запрацювати 12 листопада. Список суддів:

1. Войтка Юрія Борисовича
2. Голоту Людмилу Олегівну
3. Дедик Ванду Петрівну
4. Денишенко Тамару Олександрівну
5. Зайцева Андрія Юрійовича
6. Ковальську Ірину Анатоліївну
7. Ковальчука Олександра Васильовича
8. Копаничук Світлану Григорівну
9. Кривошею Анатолія Івановича
10. Марчук Валентину Семенівну
11. Матківську Марію Василівну
12. Медвецького Сергія Костянтиновича
13. Медяного Володимира Михайловича
14. Міхасішина Ігоря Васильовича
15. Мішеніну Світлану Василівну
16. Нагорняка Євгенія Петровича
17. Нешик Раїсу Іллівну
18. Оніщука Віталія Володимировича
19. Панасюка Олександра Сергійовича
20. Рибчинського Віктора Павловича
21. Рупака Антона Антонійовича
22. Сала Тараса Богдановича
23. Сопруна Володимира Віталійовича
24. Спринчука Валерія Володимировича
25. Стадника Ігоря Михайловича
26. Шемету Тетяну Миколаївну
27. Якименко Марину Миколаївну

ВРП не перевела чотирьох суддів: Петра Кучевського, який подав заяву про відставку, а також Олександра Берегового, Віру Ващук і Сергія Бурденюка, кваліфікаційне оцінювання котрих ще триває.

Нагадаємо, що наприкінці минулого року Президент України Петро Порошенко підписав, зокрема, указ про ліквідацію апеляційних судів та утворення апеляційних судів в апеляційних округах.

Згідно з пунктом 1 частини другої статті 53 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддю може бути переведено до іншого суду без його згоди у разі реорганізації, ліквідації або припинення роботи суду.

Відповідно до частини третьої статті 82 цього закону переведення судді на посаду судді до іншого суду того самого або нижчого рівня може здійснюватися без конкурсу тільки у випадках реорганізації, ліквідації або припинення роботи суду, в якому такий суддя обіймає посаду судді.

Наказом Державної судової адміністрації України від 31 липня цього року визначено штатну кількість суддів (40) у Вінницькому апеляційному суді на 2018 рік.

Нагадаємо, що  Петро Кучевський народився 1956 року на Вінниччині. Після закінчення школи працював слюсарем і водієм колгоспу рідного села. Потім була армійська служба та навчання на юридичному факультеті Львівського державного університету імені Івана Франка.

В 27 років Петро Кучевський став завідувачем юридичної консультації Теплицького району, а в 29 – народним суддею Ленінського районного народного суду Вінниці. У 1989-ому почав служити Феміді в Апеляційному суді Вінницької області (тоді – обласний суд). З 1997-ого Петра Кучевського тричі обирали головою судової палати у цивільних справах та керівником установи.

Петро Кучевський – кандидат юридичних наук. Нагороджений почесним званням «Заслужений юрист України». Служінню правосуддю присвятив більше сорока років.