– Дороги в нашому селі не те що непроїзні, а непрохідні. Особливо після шквальних злив. Бо здається, що тоді починає сходити навіть асфальт. На території Крижопільського району знаходиться два цукрових заводи, три елеватори, два кам’яних вапнякових кар’єри, молокозавод поряд із заготівельними пунктами прийому. Молоковози, які купують продукцію у нас за безцінь, разом із тим розбивають у селі дорогу. Що вже казати про роботу двох лісових підприємств та сільськогосподарських, – розповіли жителі Городківки та обласний депутат від того округу. — Адже сучасна техніка, в переважній більшості вагою понад 40 тонн, нарізає собі колії автомобільними шинами трасою, яка збудована ще на початку ХХ століття.

У 2017 році ми та інші територіальні громади намагались перекривати дороги в період збору та переробки сільськогосподарської продукції. То були попереджувальні акції, які результату не дали. Натомість соціальна напруга в Городківці та інших селах Крижопільського району зростає, бо через рух потужної техніки у багатьох вже стали руйнуватись хати. Ніхто не проти, аби підприємства працювали, люди отримували заробітну плату, громади розвивались. Але не в такий спосіб. Чому всі інші мають відчувати незручності через погане шляхове сполучення? Чому не ремонтують дороги? Хоча у тій самій Марківці та Нетребівці Томашпільського району вулиці заасфальтовані. А у Городківці, де працює цукровий завод, сучасний елеватор, установа з виконання покарань та ряд потужних фермерських підприємств, цього немає. Якщо ми плануємо об’єднану територіальну громаду, то треба розбудовувати Городківку. Бо хто захоче із молоді приїжджати до нас на роботу, якщо взимку до школи ледь можна дійти через жахливу дорогу!

У Крижопільській районній раді про ситуацію знають. Повідомили, що днями у Городківці вже почали ремонт доріг. Але коштів зробити її всю не вистачить. А у Службі автомобільних доріг Вінниччини додали, що головне завдання, яке поставлене перед дорожниками — це забезпечити проїзд. Зрозуміло, що такий вихід із ситуації селян не влаштовує. Тож невдовзі вони знову будуть блокувати трасу.

Віталіна Володимирова