У Немирові відбувся 6-й обласний конкурс “Народні музики Поділля”. Його урочисто відкривали на подвір’ї районного будинку культури, а виступали колективи у залі перед переповненою аудиторією. Численних гостей вітали голова РДА Юрій Погорелюк та голова РДА Сергій Укринський, заступник начальника обласного управління культури і мистецтв Валентина Троян та начальник відділу культури і туризму Немирівської РДА Валерій Мазур.

У конкурсі взяли участь понад 20 колективів народної іструментальної музики, серез яких 4 дитячі. Вони виконали давні і сучасні подільські мелодії, серед яких народні твори, які записали у своїх регіонах та населених пунктах. Кожен виступ зустрічала аудиторія бурхливими аплодисментами.

-“Народні музики Поділля” представили різні форми ансамблевої гри,- кажуть мистецтвознавці ОЦНТ.- Це оркестри, ансамблі змішаного та однорідного складу. До того ж була представлена і чимала група творчих колективів, які поєднували майстерну гру на іструментах та гуртовий спів.

Конкурсанти, а це 245 осіб, серед яких 69 дітей, змагалися у трьох номінаціях: “оркестри та ансамблі народних інструментів”, “ансамблі троїстих музик та гурти народної музики”, “ансамблі весільної музики”.

На думку фахівців, найяскравіше інструментальний фольклор виконали гурти Піщанського, Шаргородського, Чечельницького, Могилів-Подільського районів, а високий рівень гри на народних інструментах продемонстрували оркестри та ансамблі з Немирова, Тульчина та Гайсина.

В кожній номінації журі визначало по три переможці. Володарем Гран – Прі став народний аматорський ансамбль троїстих музик “Вусачі” Браїлівського будинку культури Жмеринського району. Всі учасники отримали дипломи та пам’ятні сувеніри.