На аборт 16-річну доньку привела за руку мама
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

На аборт 16-річну доньку привела за руку мама

Медики Вінницької ЦРЛ довго вмовляли неповнолітню, 19-річного батька дитини та рідних закоханої пари від дітовбивства, але ті не послухали і зробили дівчинці операцію у менш принципового лікаря в іншому медзакладі.

 

Хто відповість за позбавлення життя ще ненародженої, але вже людини?..

 

Страшні історії, коли породіллі позбавляють життя своїх новонароджених дітей чи викидають їх ще живими на смітник, на жаль, непоодиноке явище у Вінницькій області. Ще досі на устах мешканців Козятина жахлива трагедія, яку вчинила 15-річна дівчина, викинувши з вікна 5-го поверху своє щойно народжене немовля. Кажуть, неповнолітня породілля була в стані афекту, і батьки її нібито не винуваті, бо не знали, що їхня донька носить під серцем дитину. «Не знали чи не хотіли знати?» «А можливо, суворо пригрозили не народжувати, чим підштовхнули малолітню маму до страшного вчинку?» — ці та інші версії обговорюються серед молоді та старшого покоління.

 

А може, було краще взяти за руку 15-річну вагітну і ще на ранніх строках завезти її на аборт? Саме так вирішила зробити мама вже іншої неповнолітньої дівчини у Вінницькому районі. Жінка взяла за руку свою 16-річну Таню (ім’я з етичних міркувань змінено — авт.) і привела під кабінет гінеколога районної поліклініки. Лікар, побачивши на прийомі неповнолітню пацієнтку, яка просить позбавити її небажаної вагітності, намагалася переконати Таню зберегти життя дитині, яку вже носить в утробі. Але на вмовляння ні вагітна, ні її мама не погоджувалися.

 

У цю історію втрутився заступник головного лікаря з материнства і дитинства Вінницької ЦРЛ Валерій Щербань:

 

– Мені вдалося вмовити 19-річного батька дитини, він уже повнолітній і міг взяти повну юридичну відповідальність за немовля, яке носить під серцем його малолітня кохана. Хлопець запевнив, що не проти стати татом і його батьки теж готові допомагати у вихованні внука чи внучки, але рішення приймають Таня та її мама. Тоді 16-річній вагітній я показав невеличкого пупса — ляльку, яка відповідає розмірам немовляти, і запитав Таню, чи гралася вона в дитинстві у «дочки-матері», чи відривала лялькам ручки і ніжки, бо так зараз будуть вчиняти лікарі, які робитимуть їй аборт... Дівчина замислилася. Після довгої і непростої розмови зійшлися на тому, що вона відмовиться від своєї нав’язливої ідеї і стане до нас на облік по вагітності. Та вже через декілька днів колеги повідомили, що Тані зробили аборт у іншому медичному закладі міста Вінниці...

 

Жоден лікар не посмів би робити аборт неповнолітній без згоди її опікуна, батьків. Якщо хтось із вінницьких медиків пішов на такий крок, то, швидше за все, мама Тані дала на це згоду. Але чи вирішило проблему цієї сім’ї внутрішньоутробне вбивство? Чи буде хтось відповідати за такий проступок перед законом? Як складеться подальша доля самої Тані?

 

 

Людмила Поліщук

Залишити коментар:
Нет комментариев