«А я жінку не б'ю...» – Віктор Бронюк про домашнє насилля, любов і взаємну повагу
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

«А я жінку не б'ю...» – Віктор Бронюк про домашнє насилля, любов і взаємну повагу

Цей хіт Віктора Бронюка знає вся Україна та кожен фанат вінницького гурту «ТіК».

 

Адже саме із відвертого зізнання «головного Оленя» країни про стосунки із дружиною Тетяною почався пісенний успіх Бронюка. І тепер слова про «Жінку не б'ю, бо вона гарна й молода» на кожному концерті співають повні зали!

 

– Вітю, ця пісня про «небиту жінку» написана на власному життєвому досвіді? Ти хоч раз бив свою дружину?

 

– Ніколи! Бо якщо ти б'єш свою половинку, то про які стосунки, кохання та почуття можна говорити? Знаєте, я виріс у селі, де підняти руку на жінку буцімто вважалось традицією... Але мій тато на маму ніколи не піднімав руку, і я вихований саме так! Не знаю, яким дурнем треба бути, щоб бити жінок... Я категорично засуджую насилля! Люди мають спілкуватись, інколи навіть сваритись, але без кулаків та ляпасів. Адже на нас дивляться наші діти, і вони будуть такими, який приклад ми їм подамо.

 

– Але ж у кожному хіті Бронюка є доля правди?

 

– Це пісня-жарт у народному стилі, але в житті, звісно, все буває... Тому коли мене запитують про домашнє насилля, я на власному прикладі показую, як можна спокійно, дипломатично і мудро знаходити компроміс. Бо кулак — це не аргумент у розмові чоловіка та жінки! Хіба що вона чемпіонка світу із карате, а чоловік — її тренер!

 

Звісно, кожна родина щаслива по-своєму... Але у своїх піснях я намагаюсь в кожному рядку говорити про нормальні людські стосунки, про любов та взаємну повагу. І коли у Вінниці 4 квітня вперше вивів на сцену свою доньку Єву, я був найщасливішим чоловіком у світі! А як дивилась на нас дружина Таня із зали! А ви кажете — «бити чи не бити?»...

 

Коментує президент Товариства феміністок «Прогресивні жінки» Наталя Козлова.

 

– Якщо у вашій родині не такі гармонійні стосунки, як у Віктора і Тетяни, а практикуються побої, стусани, перешкоджання вільному пересуванню, постійна критика і приниження, змушування до небажаних статевих стосунків, обмеження контактів з близькими і друзями, то ви — в ситуації домашнього насильства. Варто звернутись по допомогу, наприклад, зателефонувати на обласну «гарячу лінію» з попередження насильства, яка діє за підтримки Департаменту соціальної і молодіжної політики Вінницької ОДА. Телефони «гарячої лінії» — (0432)60-20-20, 0800 75 04 75. Кваліфіковані консультантки порадять, як діяти у конкретній ситуації, розкажуть, які права ви маєте, куди можна звернутись по допомогу і захист. Дзвінки анонімні. Зараз «гаряча лінія» отримує більше ста дзвінків у місяць, телефонують і з сіл, і з міст. Звичайно, телефонних консультацій недостатньо, бо неможливо в одну мить припинити насильство, яке тривало роками. Жінка може домовитись про зустріч з юристкою нашої організації або отримати контакти інших громадських та державних структур, які допоможуть вийти з ситуації домашнього насильства. Потрібно налаштовуватись на тривалу роботу з захисту своїх прав. Важливо, що жінка не сама, громадські організації готові прийти на допомогу.

Залишити коментар:
Нет комментариев