– Ми буквально «з літака на бал», ось таке життя артиста — вчора концерт в «Українському домі» у Нью-Йорку, а сьогодні у Вінницькій філармонії, — посміхаючись, розповідала дружина композитора, доктор мистецтвознавства, професор Адріана Скорик.

Джазовий проект Скорика — унікальний! Він ламає всі шаблони і стереотипи та беззаперечно доводить, що творча людина — завжди молода! 15 березня у Вінниці маестро у концерті «Скорик у стилі JAZZ» продемонстрував неймовірну музичну палітру, віртуозне поєднання класики і джазу.

– Над джазовими мотивами я працював понад 20 років, і от нарешті зібрав усе в один великий концерт. Тут і власні оригінальні композиції, і класична симфонічна музика у новій інтерпретації, — відзначив Мирослав Михайлович Скорик.

Екстравагантні танці «В іспано-мавританському стилі», «Сумний блюз», «Канкан зі старої грамофонної платівки», джазові інтерпретації «Місячної сонати», «Апасіонати» і знаменитої «Елізи» Бетховена, парафрази творів Фредеріка Шопена звучали у виконанні чудового фортепіаного дуету Мирослава Драгана і Оксани Рапіти із Львова, відомого віолончеліста Олександра Пирієва і Вінницького камерного оркестру «Арката».

До речі, Рапіта і Драган — дует не тільки на сцені, але й в житті — як чоловік і дружина. Мабуть, у цьому секрет їхньої надзвичайної зіграності. Особливо, коли вони грають джаз Скорика у чотири руки. Легкість, гумор, динаміка, ламаний ритм, пружні синкопи, ефектні «скориковські» фінали і, звичайно, кураж, без якого джаз — не джаз,  дарували слухачам величезну насолоду! «Браво!», «Біс!», «Геніально!» — не стримували емоцій вінничани.

Найвідоміша композиція Мирослава Скорика «Мелодія ля-мінор» колись лунала у фільмі «Великий перевал», а тепер вона входить у десятку найвідоміших музичних творів сучасності. Саме цією мелодією завершився концерт.

– Тісно пов’язаний Мирослав Скорик із нашим краєм, — сказав Анатолій Левицький, директор Вінницької філармонії. — Він завершив оперу Леонтовича «На русалчин Великдень», неодноразово виступав у Вінниці, у Тульчині. Нехай доброю пам’яттю для нього стане ювілейний альбом «Територія музики», присвячений 80-річчю Вінницької філармонії!

Нині 80-річний Мирослав Михайлович Скорик — Герой України, народний артист України, лауреат Шевченківської премії, автор опери «Мойсей», відзначеної папою Іоаном Павлом ІІ, — не спочиває на лаврах, він у вічному русі, у творчості і постійно дарує світу чудову українську музику.