Незважаючи на грозу, у вівторок ввечері близько двадцяти  вінницьких активістів, серед яких були  представники «Національного корпусу», айдарівка Світлана Бевз та депутат облради свободівець Андрій Вигонюк, зібрались біля одного із ресторанів у центрі міста.

Із собою принесли плакати, футбольні м’ячі із шипами та банку свинячої крові. Таким чином люди вирішили висловити свій протест проти показу футбольних матчів чемпіонату світу, що нині проходить у Росії і їх анонсують наші розважальні заклади.

– Про те, що вінницький ресторан транслюватиме онлайн-матч із ворожої країни, я дізналась від знайомого. Ми навіть передзвонили до адміністрації закладу, і нам це підтвердили. На наше питання, чи знають вони, що саме цього дня чотири роки тому був збитий український літак «ІЛ-76» і тоді полягло 49 воїнів, ніхто уваги не звертав, – каже активістка Таїса Гайда. –  І те, що 15 червня у Вінниці хоронили добровольця, теж не переконало співробітників змінити позицію. Тож ми примусово вирішили навчити патріотизму цей ресторан. Бо виходить так, що де тільки можна ми  закликаємо весь світ бойкотувати цей чемпіонат, а самі у себе рекламуємо. Більш того, це не якийсь вирішальний матч між двома світовими командами, а гра між збірними Росії та Саудівської Аравії.

Втім, за кілька годин до початку акції адміністрація закладу у соцмережі опублікувала оголошення, що трансляції чемпіонату світу з Росії показувати вони не будуть. Але це через технічні причини. Активістів обурило, що вибачення ніхто не попросив і не визнав помилки, тож вони таки вирушили під стіни ресторану, де на них вже чекали правоохоронці. Їх викликали представники закладу. Та, на щастя, сутичок того вечора не було. Кількох активістів керуючий закладу запросив всередину і заявив, що футбольний матч росіян та Саудівської Аравії вони не мали транслювати. А оголошення, яке люди знайшли на сторінці закладу у соцмережі, він назвав провокацією.

– Ми всі патріоти, і болісно чути таке про наш заклад. Ми взагалі не будемо транслювати чемпіонат світу з футболу, який проходить у Росії. Наклеп безпідставний. Хтось від нашого імені виклав цей пост. І сьогодні, коли передзвонили з міської ради і сказали нам про це, ми були шоковані. Тому дали оголошення. Жодних трансляцій не буде.

Після того адміністрація закладу вийшла до людей на вулицю і те ж саме заявила перед ними. Крім того, пообіцяла звернутись до спецслужб через зламану сторінку. У свою чергу, активісти додали, що й надалі слідкуватимуть за тими вінницькими закладами, які транслюватимуть футбольні матчі з Росії.

Тим не менш, знайшлись ті, хто спостерігає за матчами у Росії і нічого поганого у цьому не бачить.

– Мій син – фанат збірної Бразилії і постійно слідкує за їхніми іграми. Нічого поганого не бачу у тому, що він подивиться футбол за участі його улюбленців, – каже вінничанка Наталія. — Та й хіба винні ми в тому, що саме Росію обрали представники ФІФА для проведення чемпіонату? Більш того, цей чемпіонат демонструють українські телеканали у відкритому режимі. Тобто наша держава не має претензій. А ресторани чомусь роблять крайніми…

Вікторія Снігур
Фото Сергія Хіміча