Як студенти університету культури «починали» власну справу
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Як студенти університету культури «починали» власну справу

Під час традиційного «Тижня фахівця» студенти Вінницького факультету Київського національного університету культури і мистецтв відкрили власні туристичні агенції, запросили присутніх у ресторани різних країн світу та показали, як працювати майбутнім документознавцям з документами в офісах.

Подібні заходи дозволяють закріпити та водночас продемонструвати практичні навички, уміння, здобуті студентами під час практики в різних організаціях та установах. Свої проекти презентували представники спеціальностей: «Документознавство та інформаційна діяльність», «Менеджер туризму», «Менеджер готельно-ресторанного бізнесу», «Дизайнер середовища (ландшафту та інтер'єру)», «Модельєр-перукар» та «Дизайнер зачісок».

Першими марафон професій відкрили студенти напряму підготовки «Документознавство та інформаційна діяльність». Молоді люди креативно презентували оформлення різних видів документів: наказів, офісних документів, цінних паперів. Провели цікаву вікторину. Вони передали естафету представникам напряму підготовки «Менеджер туризму», які запросили всіх у власні турагенції, де вже за робочими місцями працювали менеджери з туризму. Вони підготували пакет документів, продумали бренд, девіз, розробили сайт, продемонстрували формат обслуговування клієнтів.

Студенти готельно-ресторанного бізнесу «заманили» у свою аудиторію надзвичайно смачними ароматами. Адже перед ними було поставлено завдання відкрити ресторан будь-якої країни світу. Так, в один момент гості свята могли побувати у ресторанах України, Франції, Грузії, Італії, Англії та навіть далекої і таємничої Індії. Остання зацікавила присутніх найбільше, адже за столом усіх пригощала загадкова дівчина у традиційному індійському жіночому вбранні — сарі, а страви манили ароматними спеціями.

«Пообідавши» в різних країнах світу, гості свята попрямували за їжею духовною — на виставку творів мистецтва студентів напряму підготовки «Дизайнер середовища (ландшафту та інтер'єру)». Там, ніби з найвідоміших музеїв, були представлені скульптури, картини, макети будинків, які створили майбутні фахівці–дизайнери. На виставку завітав директор літературно-меморіального музею Михайла Коцюбинського Федір Панчук. Роботи студентів факультету часто виставляються в його музеї та у Вінницькому обласному художньому музеї.

– Я оцінив ваші роботи з професійної точки зору, мені дуже сподобалися графіка, живопис, скульптура, макети будинків. І хоч студенти тільки навчаються, але вже у кожного помітно талант та особистий почерк і стиль, — відзначив Федір Васильович. — Приємно, що у нас така талановита молодь.

Декан наймолодшого вінницького ВНЗ — Вінницького факультету КНУКіМ Галина Кравчук розповідає, що «Тиждень фахівця» — це крапля в морі цікавих заходів та свят, які вони організовують із їхніми студентами.

– Протягом року ми проводимо різноманітні заходи, пов'язані з професійними святами, і не тільки. Жоден навчальний рік не обходиться без посвяти в студенти, святкування Дня студента, «Міс» та «Містер» ВФ КНУКіМ. Пишаємося тим, що щороку отримуємо запрошення від відділу молоді та туризму Вінницької міської ради взяти участь у Дні Європи, Дні міста та Дні туризму.

Під час Дня Європи ми проводимо Фестиваль сала. На нього готуємо більше двох тисяч бутербродів і пригощаємо ними вінничан. Свято проходить з піснями, танцями, конкурсами. День туризму ми відзначаємо за підтримки Вінницької міської ради, проводимо акцію «Студенти університету культури за розвиток туризму на Вінниччині». Для неї розробляємо інформаційні буклети, роздаємо їх перехожим, демонструємо на плазмі найпривабливіші та подекуди маловідомі, але дуже гарні місця для подорожей. Про це свідчать нагороди від нашого екс-мера В. Гройсмана, департаменту культури та відділу у справах молоді та туризму Вінницької міської ради.

Окрім цього, ми взяли шефство над Стрижавським будинком-інтернатом. Їздимо до них на різні свята. Студенти ставлять для дітей театральні сценки, дарують різні подарунки, — розповіла Галина Олександрівна. — Ми розуміємо: якщо навчання здійснюється тільки за навчальним планом, в аудиторіях, то для студентів воно, звичайно, стає буденним. А подібні заходи урізноманітнюють їхнє життя, залишають приємні спогади про університет та студентство. Ці заходи не тільки цікаві, а й дуже корисні для їхньої професійної діяльності.

Хочеться висловити щиру подяку нашим викладачам, їх у нас 40 фахівців з великим практичним досвідом роботи: к.і.н., заслуженому працівникові Юр'єву В.І., Яременку О.В. директору турагенції «Свіжий вітер», члену Спілки художників України Багнюк Н.М., Котловому О.І., Іваненко Р.Ф., к.т.н. Герцію О.А., к.т.н. Селезньовій Р.В., к.і.н. Жмуд Н.В.,к.і.н. Мельникову Д.О., к. психол. Чорноусенко Н.С. та молодим викладачам-аспірантам Лук’янець А.В., Антонюк Т.М. та Говядовій Ю.А.

Хоч Вінницькому факультету КНУКіМ лише 10 років, він вже зарекомендував себе не тільки на теренах області та країни, а й в усьому світі. Випускники цього навчального закладу працюють в ресторанно-готельній та туристичній сфері в Єгипті, Греції, Франції, Польщі, Китаї, Азербайджані та Болгарії.

Анастасія ЯГУЖИНСЬКА

Залишити коментар:
Нет комментариев