Освітянам з Мурованих Курилівців на три місяці затримали зарплату, а технічок хмільницьких шкіл відправили у відпустку за власний рахунок, - повідомили нашій газеті обурені читачі
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Освітянам з Мурованих Курилівців на три місяці затримали зарплату, а технічок хмільницьких шкіл відправили у відпустку за власний рахунок, - повідомили нашій газеті обурені читачі

Вже повстають і працівники навчальних закладів із різних районів Вінниччини. Освітяни скаржаться, що за їхній рахунок економлять районні бюджети.

 

Першим про важку ситуацію з виплати заробітної плати співробітникам освіти під час останньої сесії заявив депутат обласної ради та голова постійної комісії з питань законності Андрій Вигонюк.

 

- Отримав колективне звернення освітян Мурованокуриловецького району стосовно тотальної невиплати заробітної плати за останні три місяці. Станом на 21 березня працівники отримали по 800 грн. за лютий цього року. А хто був на півставки, тим по 400 грн. заплатили. Більше того, їм відмовляють у виплатах за шкідливість праці, — підняв питання боргів перед вчителями та іншими працівниками шкіл Андрій Вигонюк. Відповідальним за таку патову ситуацію депутат вважає керівника районного відділу освіти і нагадав, що дисциплінарна комісія ОДА пропонувала його звільнити.

 

- Під час перевірок щодо розкрадання державної субвенції на закупівлю ортехніки дисциплінарна комісія облдержадміністрації рекомендувала звільнити начальника районного відділу освіти Петра Багрія. Але голова райдержадміністрації і районної ради Сергій Ладан вирішив обмежитися лише доганою Багрію, пояснивши, що ніким його замінити... Ось тепер маємо результати.

 

Заступник директора департаменту освіти Олена Чорна нашому кореспонденту уточнила, що заборгованість існує лише перед технічними працівниками шкіл Мурованих Курилівців, і запевнила, що на останній сесії районної ради депутати виділили 2,5 млн на погашення заборгованості по зарплаті.

 

Та не лише у Мурованих Курилівцях боргують освітянам. До редакції газети звернулися технічні працівники шкіл Хмільницького району. Вони повідомили, що їх змушують писати заяви за свій рахунок на період шкільних весняних канікул. Начальник районного управління освіти Андрій Жук пояснив, що відправляють технічок у вимушені відпустки, щоб зекономити 250 тисяч гривень з місцевого бюджету. А проблем з виплатою зарплат педпрацівникам немає, тому що вони фінансуються за рахунок отриманої державної субвенції.

 

- Чи в інших районах Вінниччини існує заборгованість перед працівниками освітніх закладів — в обласному департаменті не повідомляють, мотивуючи це тим, що за фінансування закладів освіти відповідають чиновники на місцевому рівні.

 

 

Людмила Поліщук

Залишити коментар:
Нет комментариев