На «Почесного вінничанина» є 6 кандидатур — Гройсман, Шимко, академік Кузьмін, генерал Бордюжа, Бронюк та Шемет

Збори трудових колективів по всій Вінниці розворушили тему «Почесних громадян» навіть посеред літа.

Адже спершу ТТУ, міська школа №10, «ЕкоВін», технічний ліцей та ще кілька організацій пропонували вручити звання 33-го «Почесного громадянина» екс-меру та голові Верховної Ради Володимиру Гройсману.

Водночас, правозахисники та журналісти бачать серед почесних городян іншого Гройсмана — юриста, правника і народного адвоката Дмитра. Посмертно… А ще серед претендентів на цю відзнаку герой Майдану, який загинув, — Максим Шимко та ще декілька відомих вінничан, в тому числі й дуже несподівані кандидати!

– Станом на кінець червня міська рада отримала подання на присвоєння звання «Почесний громадянин міста Вінниці» на 7 осіб, — повідомив голова експертної комісії, керуючий справами виконкому Сергій Чорнолуцький. — Це правозахисник Дмитро Гройсман (посмертно), академік Іван Кузьмін, генерал-майор, учасник ВВв Микола Бордюжа, герой Майдану Максим Шимко та екс-мер Вінниці, голова ВР Володимир Гройсман, відомий співак та волонтер Віктор Бронюк, ветеран КВНу та ведучий багатьох міських свят Олександр Шемет… Прийом подань тривав до 1 липня. До 10 липня комісія з 15 експертів проведе максимально широке обговорення кандидатур, в тому числі й через ЗМІ. До кінця липня рішення по кандидатах має прийняти виконком міськради для подання на вирішальне голосування на сесії у серпні 2015-го року. Адже оголошення про присвоєння звання «Почесний громадянин Вінниці» традиційно проходить на День міста, 17-19 вересня. На сьогодні маємо 32 почесних громадянина Вінниці. Минулого року через війну на Сході комісія не вносила подань на виконком і сесію…

Водночас, сенсаційно Володимир Гройсман попросив не висувати його кандидатуру в «почесні» вінничани… Ось якою була реакція спікера ВР та екс-мера Вінниці:

– Вінниця – моя батьківщина, і це моя душа. Я дуже ціную довіру вінничан. Коли до мене на вулиці підходять люди і кажуть теплі слова – це для мене найважливіше. Я вінничанин серцем і хочу залишатися просто вінничанином. А щодо кандидатур на звання «Почесний громадянин міста Вінниці», думаю, будуть запропоновані інші, достойні цього звання люди.

А Вітя Бронюк поки що ніяк не коментує появу свого прізвища серед претендентів у «почесні», адже він є одним із 15-ти членів експертної ради по відбору кандидатів… До речі, Вінниця загуділа про кандидатуру Бронюка саме після концерту 10 червня на Центральному стадіоні, коли йому вручили відзнаку «За заслуги перед містом» за його творчість, волонтерську діяльність, патріотизм та вірність рідній Вінниці. І під поданням Бронюка підписались воїни 93-ї бригади, якій Вітя передав три авто і десятки тонн продуктів.

А кого ви вважаєте достойним звання «ПОЧЕСНИЙ ГРОМАДЯНИН ВІННИЦІ»? Обговорення триває.

Роман КОВАЛЬСЬКИЙ