На знак протесту проти медреформи у Шаргороді перекрили дорогу

Шаргород Вінницької області знову штормить. Громада перекрила дорогу, щоб вкотре заявити протест проти медреформи МОЗ, а саме – створення госпітальних округів.

Зараз там проходить акція протесту. Її учасники перекрили рух на одній з доріг у населеному пункті, – повідомляє наш кореспондент.

Ми вже писали про багатотисячний мітинг, який минулого понеділка пройшов у Шаргороді. Ту акцію протесту вже назвали початком третього Майдану. Тоді шаргородці та мешканці району вимагали у влади залишити їхню районну лікарню і протестували проти новостворених в області госпітальних округів.

Вінницьку область згідно з планом розділили на три госпітальних округи. Місто Шаргород приєднали до округу з центром у Могилеві-Подільському, це місто на кордоні з Молдовою.

Під час першої акції протесту головний лікар Віталій Чорний розповів нашому кореспондету: щодо округів не було ніяких обговорень. Про те, що тепер Шаргород відноситиметься до Могилева-Подільського їх поставили перед фактом. Люди самі побачили карту госпітальних округів на сайті департаменту.

– За цих умов десятки тисяч мешканців району фактично не матимуть вільного доступу до якісної медичної допомоги. За основу брали швидкість доїзду від пацієнта до лікарні. І відстань не більше 60 кілометрів. Але тут жодні критерії не витримуються! — розповів тоді Віталій Чорний. — Чомусь ніхто не говорить про те, скільки дітей змушені народжуватися дорогою з села до лікарні госпітального округу! Такі випадки непоодинокі. За час епідемії в нашому інфекційному відділенні проліковано більше 3 десятків вагітних жінок. У мене запитання: якщо не буде інфекційного відділення – нам що, цих вагітних до Вінниці чи до Могилева-Подільського направляти? Буде скорочення. Нас заспокоюють, кажуть, що гінекологи перекваліфікуються у сімейних лікарів. Але хіба ж нам не потрібні досвідчені гінекологи? Знищення такої лікарні — це злочин перед мешканцями району»

На разі протестувальники проводять віче. Вони також заявили, що готові в разі необхідності перекрити залізницю.

На фото: медичний майдан у Шаргороді (23 січня)

Також про це у сюжеті “112 Україна“.

Читайте також:

 

З часів Майдану так не штормило Вінниччину