В основу розрахунків бюджету покладено показники доходів, видатків та обсяги міжбюджетних трансфертів з державного бюджету, розраховані Міністерством фінансів України на 2018 рік.

Основна мета прийняття проекту рішення «Про обласний бюджет на 2018 рік» – забезпечення безперебійного функціонування бюджетних закладів та установ області (виплата заробітної плати, оплата за енергоносії та комунальні послуги, придбання медикаментів та продуктів харчування для закладів медичного та соціального спрямування).

В проекті передбачено фінансування низки соціально важливих програм – лікування хворих із хронічною нирковою недостатністю методом гемодіалізу – 43 млн грн; видатки на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет – 24, 5 млн грн; відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань – 40,9 млн грн. Передбачено фінансування обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями – 15,9 млн грн.

А також кошти на реконструкцію автомобільних доріг загального користування в сумі 623 млн грн. Фінансування обласної програми підтримки учасників АТО та їхніх сімей передбачено в сумі 6,8 млн грн. В депутатському фонді на виплату допомоги соціально незахищеним верствам населення у 2018 році закладено 7 млн грн.

На фінансування програм «Власний дім» та «Будівництво доступного житла» планується витратити 11,9 млн грн.
Загальний обсяг обласного бюджету склав понад 10 млрд грн., у тому числі доходи загального фонду бюджету визначено у сумі 9 млрд 246 млн грн., доходи спеціального фонду бюджету у сумі понад 986 млн грн.

Видаткова частина обласного бюджету становить понад 10 млрд грн., у тому числі обсяг видатків загального фонду бюджету у сумі 9 млрд 231 млн гривень та видатків спеціального фонду – понад 998 млн грн.

Важливими джерелами доходів загального фонду обласного бюджету є податок на доходи фізичних осіб, що становить 86,4% планового обсягу загальних надходжень та 10% податку на прибуток підприємств приватного сектору економіки, рентні платежі.

У складі доходів спеціального фонду основну питому вагу становлять власні надходження бюджетних установ – 69,9% від загального обсягу запланованих доходів. Крім того, важливим джерелом доходів є екологічний податок, питома вага якого складає 29,9 %.