Опубліковані попередні результати виборів мерів України

З’явилися попередні результати другого туру виборів мерів в Україні.

За результатами обробки 83,5% протоколів дільничних виборчкомів, мер Києва Віталій Кличко лідирує на виборах міського голови. Згідно попередніх даних, за Кличка проголосували 65,5% виборців, а за його суперника, народного депутата Борислава Березу – 32,8%.

У Львові за результатами обробки 98% протоколів кандидат від “Самопомочі” Андрій Садовий набирає 61,06% голосів, його конкурент від “Свободи” Руслан Кошулинський – 36,9%. За даними екзит-полу КМІС у Садового – 61,4%, у Кошулинського – 38,6%.

У Дніпропетровську за даними екзит-полу “ОПОРИ” представник партії “УКРОП” Борис Філатов набрав 53,76%, його опонент з “Опозиційного блоку” Олександр Вілкул – 46,24%. Екзит-поли КМІС і компанії “Соціс” також віддають перемогу Філатову (62% і 55,8% відповідно). У той же час, в партії “Опозиційний блок” з посиланням на свої екзит-поли стверджують, що переміг їхній кандидат Вілкул з 53% голосів виборців. Екзит-пол соціологічної компанії “ФОМ-Україна” дає дані про перемогу Вілкула (50,7%).

Чернівецький міськвиборчком визнав чинного мера Чернівців, самовисуванця Олексія Каспрука обраним мером за результатами другого туру виборів міського голови. Про це йдеться в повідомленні міськвиборчкому в Facebook.

У Кривому Розі за даними екзит-полу “Опозиційного блоку” лідирує їхній кандидат Юрій Вілкул – майже 60%. У той же час в “Самопоміч” заявляють про перемогу свого кандидата Юрія Мілобога.

У Луцьку переміг чинний міський голова Микола Романюк, який представляє партію “Блок Петра Порошенка” Солідарність “. Романюк (екс-губернатор Волинської області, депутат Волинської облради чотирьох скликань, в облраді 5-го скликання – член фракції” Наша Україна “) набрав 57% голосів виборців. Олександр Товстенюк (депутат Волинської облради 5-го скликання, голова правління фонду Ігоря Палиці “Новий Луцьк”), набрав 43% голосів.

Згідно з результатами екзит-полу КМІС, у Запоріжжі самовисуванець Володимир Буряк набрав 55,9% виборців.

В Івано-Франківську за представника ВО “Свобода” Руслана Марцінківа проголосувало 37714 виборців або (56,47%), за представника “Блоку Петра Порошенка” Солідарність “Ігоря Насалика віддали свої голоси 29077 виборців або 43,53%.

У Павлограді представник “Опозиційного блоку” Анатолій Вершина отримав 55,5% голосів.

У Рівному, за попередньою інформацією, переможцем виборів став кандидат-самовисуванець, чинний мер Володимир Хомко, який набрав 36852 голоси виборців. За його опонента, Дмитра Якимця, висуванця партії “Громадський контроль”, проголосували 18 450 виборців. Таким чином, за чинного мера Хомко голоси віддали 64,21% виборців, а за Якимця – 32,15%.

У Хмельницькому, за даними екзит-полів, кандидат від “Свободи” Олександр Симчишин перемагає свого опонента-самовисуванця, виконуючого обов’язки міського голови Костянтина Чернілевського.

Про результати виборів в Ужгороді, Херсоні та Чернігові однозначних даних поки немає. Ряд кандидатів у різних містах вже визнали свою поразку на цих виборах. Так, кандидат від партії “Опозиційний блок” на пост міського голови Миколаєва Ігор Дятлов, не чекаючи офіційного підведення підсумків виборів, привітав кандидата від “Самопомочі” Олександра Сенкевича з перемогою. Кандидат від партії “УКРОП” Євген Терехов визнав, що програв на виборах міського голови Павлограда (там лідирує кандидат від партії “Опозиційний блок” Анатолій Вершина). Чинний міський голова Черкас, кандидат від Партії вільних демократів Сергій Одарич навів дані паралельного підрахунку свого штабу, згідно з якими на виборах мера перемагає кандидат від “Батьківщини” Анатолій Бондаренко.

Кандидат в мери Івано-Франківська від партії “Блок Петра Порошенка” Солідарність “Ігор Насалик визнав перемогу свого опонента від партії ВО” Свобода “Руслана Марцінківа. Представник ВО” Громадський контроль “Дмитро Якимець визнав перемогу представника партії” Блок Петра Порошенка “, чинного мера Рівне Володимира Хомка.