На спині у товариша планує Подолати Говерлу інвалід дитинства
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

На спині у товариша планує Подолати Говерлу інвалід дитинства

Для втілення своєї ідеї туристи планують використати методику гімалайських народів шерпів.

 

Приятелі-екстремали вже знайшли інженерів-конструкторів, які готові втілити їхній задум у життя. Потрібні лиш меценати на реалізацію цього проекту.

 

Юрій та Євген товаришують вже більше двадцяти років. Якось за чашкою чаю спланували унікальне обладнання для людей з інвалідністю, які хочуть подорожувати.

 

– Женя запропонував: «А давай ми піднімемось у гори. Я тебе понесу на собі». Тоді ця ідея здалася мені божевільною, але потім друг просто заразив мене нею, — розповідає Юрій Млодзяновський.

 

У нього — пологова травма, він пересувається на візку. Але інвалідний візок товариші запланували залишити біля підніжжя гори, а на Говерлу підніматися пішаком...

 

Винахід вінничан здається доволі простим — одна людина буде підійматися на гору – несучи на собі іншу. Але найголовніше було – придумати, яким чином полегшити Євгенові вагу друга, якого він нестиме на спині... Для цього розробили спеціальну модель «наплічника», щоб комфортно для двох учасників підйому подолати маршрут.

 

– Наше спорядження буде складатися із двох частин. Перша – корсет, друга частина – «Шерп». Ідею ми перейняли у римського піхотинця Lirika Segmentana та системи рюкзаків, які використовували гімалайські шерпи. Цей елемент є перевіреним способом перенесення важких вантажів. Спорядження буде виготовлятися з перфорованого пластика або із карбонового волокна. Також буде врахована анатомічна будова кожного з учасників парного підйому, — пояснив Юрій.

 

Поки київські інженери, які відгукнулися і готові реалізувати дійсно унікальний задум для парного гірського підйому, працюють над виготовленням обладнання, товариші наполегливо тренуються. Кажуть, що розуміють можливі ризики, але готові на все заради спільної мрії.

 

– Тут також важливо вгадати із погодою, аби спека не скосила нас на півшляху, — додають мандрівники. У разі благополучного підйому дадуть гарний приклад іншим.

 

– Це важливо не лише для розвитку людей із інвалідністю. Ця ідея актуальна для реабілітації бійців АТО, серед яких немало поранених. Людям потрібно повертати бажання до життя.

 

 

Людмила Поліщук

Залишити коментар:
Нет комментариев