У Луці-Мелешківській відмовили у реєстрації більш як 10 кандидатам
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

У Луці-Мелешківській відмовили у реєстрації більш як 10 кандидатам

Під час засідання Територіальної виборчої комісії з перших виборів Луко-Мелешківської територіальної громади через невідповідність документів Закону України «Про місцеві вибори» Територіальна виборча комісія відмовила у реєстрації більш як 10 кандидатам.

 

Журналісти зв’язались із головою Територіальної виборчої комісії Шалінським Юрієм Петровичем щодо причин такої кількості відмов.

 

– Хочу зазначити, що більше 150 кандидатів Територіальною комісією було зареєстровано, але у деяких кандидатів у документах був наявний ряд порушень, які не відповідають статті 39 та статті 45 Закону України «Про місцеві вибори», тому i Територіальна комісія більшістю від складу комісії не приймала рішення про реєстрацію тих кандидатів, у документах яких є порушення. Хочу зазначити, що більшість із тих громадян України, кому відмовили, приносили власні документи в останній день, відведений законом для подачі документів, хоча для реєстрації документів відводилось часу більше ніж достатньо. Територіальна комісія складається з представників різних сільських рад, і ми дуже уважно переглядали всі документи, адже в разі прийняття неповного пакету документів будь-хто міг би оскаржити таке рішення, і ми б поставили під загрозу проведення процесу об’єднання територіальних громад Луко-Мелешківської сільської ради, Іванівської сільської ради та Яришівської сільської ради. Тому і було прийняте відповідне рішення про відмову, та очікуємо, що судові інстанції ухвалять те рішення, яке дасть Територіальній комісії можливість працювати.

 

Журналістам вдалося поспілкуватись із цього приводу із діючим сільським головою Луко-Мелешківської сільської ради Володимиром Сичем.

 

– Особисто я не можу коментувати дії Територіальної виборчої комісії, на мою думку, це має зробити суд. Але мені зараз дуже важливо, щоб вибори в об’єднану територіальну громаду відбулися. Останніх два роки я присвятив тому, щоб відстояти самостійність Луко-Мелешківської сільської ради та не бути об’єднаним із м. Вінницею, як інші села. Це був важкий період звернень і до Верховної Ради України, і до Президента України, і до обласної влади. Ми вибороли шанс бути об’єднаною територіальною громадою, а це фактично такий же статус, який має зараз м. Вінниця, що дасть можливість ніколи більше не піднімати питання про приєднання до Вінниці. Інше питання, що якщо вибори не відбудуться, то ми не станемо об’єднаною громадою, а другого шансу на право бути самостійними нам вже ніхто не дасть. Тому я прошу всіх у першу чергу подумати про Луко-Мелешківську об’єднану територіальну громаду та про її майбутнє. На цій землі працювали мої прадіди і діди, і не хочеться, щоб наша самобутня громада просто зникла.

 

Журналісти і надалі стежать за подіями, що відбуваються на виборах в об’єднаних територіальних громадах, які пройдуть 29 жовтня 2017 року.

 

Василь СІРИЙ

Залишити коментар:

- Аноним

Кандидат Сокур

- Аноним

Шановні журналісти 33 каналу висвітили думку провладноі сторони. А факти такі, що відмовлено в реєстраціі 16 канд.- самовисуванці, це активні місцеві жителі, якими важко керувати. З них 11 подали до суду, та скасували постанови про відмову. Суд визнав факт незаконних дій виборчоі комісіі під головуванням Шалінського, що свідчить або про замовлення, або про відсутність організаціі та некомпетентність. Вперше в історіі проведення виборів в селі подаються позови. Виникає питання, що на кону та які подіі взавтра? Запрошую журналістів для всебічного висвітлення подій та порушень.